980 Pro güncelleme sonrası Reboot hatası verdi

Yigit Efe Sirin

Hectopat
Daha fazla  
980 Pro'ya Windows 10 kurdum. Bir problem yoktu, güncelleme için yeniden başlat dedikten sonra yeniden başlatılıyor diye 5 dakika kaldı ve reboot device hatası verdi. Ve Windows'a bir daha giremedim. BIOS ayarlarından default ayarlara çekip CMD ile MBR çevirdikten sonra problem düzeldi. Sorum şu; bu problemi bir daha yaşama şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a gir, Device 1, yada PS1 kısmına (Anakart'dan anakarta değişiklikle beraber aşağı yukarı böyle bir şey.) Windowsu kurduğun sürücüyü ilk slota takman gerek.

Örneğin BIOS > BOOT > Boot Option 1 = Samsung 960 Evo > Save and Exit.

BIOS'a gir, Device 1, yada PS1 kısmına (Anakart'dan anakarta değişiklikle beraber aşağı yukarı böyle bir şey.) Windowsu kurduğun sürücüyü ilk slota takman gerek.

Format atmak zorunda kaldım fakat sadece Windows 10 vardı M2 yeni aldığım için, bunu önceden yapmıştım umarım bu hata tekrarlanmaz. Ayrıca MBR yapmama rağmen hala GPT olarak görüyor anlamış değilim.

Merak ettiğim bir şey var, eğer BIOS ayarlarını yaparsam açılış hızı değişir mi?

Merak ettiğim bir şey var, eğer BIOS ayarlarını yaparsam açılış hızı değişir mi?

Konsol komutuyla MBR yapmayı denemeni önerecektim fakat Windows'a ulaşamıyorsun. Boot option 1'de, Windows 10'u kurduğun diski seçtiysen ve hala reboot veriyorsa, ya format uçmuş yada SSD uçmuş.

• MBR seçili iken tekrar format at ve Windows'u karşında gördüğün zaman CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutları dene. (Verilerin varsa yedeğini al.)
"diskpart"
"list disk"

• Gelen yerde, MBR yapmak istediğin diskin rakamını bul. (Windowsu yüklediğin Disk olması gerekiyor.)
  • Seçtikten sonra komut isteminde "select disk (seçtiğin rakam)" yazıp enter tuşuna bas ve "clean" yazarak işlemi bitir.
  • Son olarak "convert mbr" yaz ve işlemin tamam olması gerek.
  • Bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS'a gir ve MBR olup olmadığına tekrar bak.

Format atmak zorunda kaldım fakat sadece Windows 10 vardı M2 yeni aldığım için, bunu önceden yapmıştım umarım bu hata tekrarlanmaz. Ayrıca MBR yapmama rağmen hala GPT olarak görüyor anlamış değilim.
,Classic Windows 10 problems vol 16.851
Bknz: Classic Windows 10 problems vol 16.852

Konsol komutuyla MBR yapmayı denemeni önerecektim fakat Windows'a ulaşamıyorsun. Boot option 1'de, Windows 10'u kurduğun diski seçtiysen ve hala reboot veriyorsa, ya format uçmuş yada SSD uçmuş.

• MBR seçili iken tekrar format at ve Windows'u karşında gördüğün zaman CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutları dene. (Verilerin varsa yedeğini al.)
"diskpart"
"list disk"

• Gelen yerde, MBR yapmak istediğin diskin rakamını bul. (Windowsu yüklediğin Disk olması gerekiyor.)
  • Seçtikten sonra komut isteminde "select disk (seçtiğin rakam)" yazıp enter tuşuna bas ve "clean" yazarak işlemi bitir.
  • Son olarak "convert mbr" yaz ve işlemin tamam olması gerek.
  • Bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS'a gir ve MBR olup olmadığına tekrar bak.

Bknz: Classic Windows 10 problems vol 16.852
Siz söylemeden önce yapmıştım ben bunu yine de sağolun konu onaylanana kadar bir problemim kalmadı herhangi bir problem yaşamadım şu an.

Geri
Yukarı