9800 GT Ekran Kartı Problemi

mustafa_34

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda çok garip bir sorun oluştu. Ekranımda garip çizgiler oluştu. Aslında durum şöyle, bu sabah Test Drive Unlimited 2 oynayacaktım. Direksyon setimi bağladım, daha sonra oyunu çalıştırdım. Biraz oynadıktan sonra bilgisayarım aniden dondu. Ardından reset düğmesine bastım ve böyle bir görüntü oluştu. Şok oldum.

IMG_0433.PNG

Bilgisayarımın düğmesine basılı tutarak kapattım. Daha sonra açmaya çalıştığımda açılmadı.
Ben de ekran kartımı söküp aralardaki tozları falan temizledim. Takıp çalıştırdığımda bilgisayar açılmadı. Ben de BIOS pilini söküp yeniden taktım. Açıldığında yine böyle oldu.

IMG_0431.JPG
IMG_0432.JPG

Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (4).png

Ekran Görüntüsü (5).png

Ne yapmalıyım?

Sistemim:

Anakart: Gigabyte ma785gm-us2h
Ekran kartı: Zotac Geforce 9800 gt eco
Ram: 2x2 kingston 800mhz ddr2 ram (ddr 4 çıktı hala biz ddr2 :D )
İşlemci: AMD Phenom II X4 945
500w Cooler Master güç kaynağı (Tam modelini bilemiyorum.)
Seagate 750GB Sabit Disk

Düzenleme: Ayrıca şunu farkettim, uyku modu seçeneklerde görünmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını sök, temiz değilse temizle. Driver güncellemeleri varsa yap. Güç girişlerini kontrol et.

Olmuyor ise riskli bir çözüm daha var: Fırınlama. Bunu bilmiyorsanız denemeyin. Garantisi var ise yollayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fırınlama işine hemen girmeyin. Ayrıca fırınlama yapılan kart, kısa bir süre sonra arızayı tekrarlayacaktır. Kalıcı çözüm değil. Kartı başka bir sistemde deneme imkanınız varsa deneyin. Kart bozulmuş olabilir.

Sıkıntı kartın chipseti. Termal macunu değiştirin, eğer olmaz ise başka pc' de deneyin, orda da aynı sorun olursa tek çözüm fırınlama :D

Kartımı başka sistemde deneyemiyorum maalesef.

Kablo işine gelince bunun kablosu yok zaten eco modeli olduğu için.

Garantisi bitti zaten.

Sanırsam ömrünü tamamladı kartım. 6 yıldır kullanıyorum kendisini . :D

Yine de yardımlarınız için teşekkürler. Şu an on-board olan ekran kartını kullanıyorum. Kart patates olmuş heralde. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı