9800 GT yerine 550 aldıktan sonra performans değişmedi

Bütçe
1600

loyalvolcano

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 9800 GT ekran kartı vardı onun yerine RX550 4 GB aldım. Fakat oyun içi performansım değişmedi. İşlemcim Phenom X4 965 ve PC de 4 GB RAM var. İşlemci mi değişmeliyim? Yoksa RAM'i mi arttırmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcini değiştirmen gerekli hazır ekran kartını değiştirmen de iyi olmuş ama en az bulabilirsen
Intel Core 2 Q8300 bir işlemi öneririm. RAM'ler en fazla DDR3'tür o yüzden ucuza bulabilirsen onu da 8 GB yapman alternatif olarak ekstra güç ekleyecektir sisteme.

İşlemcini değiştirmen gerekli hazır ekran kartını değiştirmen de iyi olmuş ama en az bulabilirsen
Intel Core 2 Q8300 bir işlemi öneririm. RAM'ler en fazla DDR3'tür o yüzden ucuza bulabilirsen onu da 8 GB yapman alternatif olarak ekstra güç ekleyecektir sisteme.

Anladım. 4-4 olacak şekilde 8 GB RAM alacağım o tamam. Fakat en az dediğiniz işlemci benimkinden daha mı iyidir? 1000 lira civarı bütçe ile en iyi hangi işlemciyi alabilirim?

Anladım. 4-4 olacak şekilde 8 GB RAM alacağım o tamam. Fakat en az dediğiniz işlemci benimkinden daha mı iyidir? 1000 lira civarı bütçe ile en iyi hangi işlemciyi alabilirim?

Evet önerdiğim işlemci şu anki ekran kartınızla sistemde 4 GB RAM olsa bile gayet hızlı çalışabilecek bir işlemci ama eğer bütçeniz 1000 TL ise aynı önerdiğim serinin Q9400 işlemcisini öneririm sizin gayet memnun edecektir. Bunlar eski işlemci ama hala baba işlemcilerdendir. Şu an Q8300 kullanıyorum size tavsiye ettiğim işlemci ve GT9800 IE kullanıyorum 12 yıldır 70 100 FPS CS:GO oynatıyor ve 4 GB RAM ile. :D

Hocam 1000 TL bütçeniz varsa çok daha iyi işlemciler alabilirsiniz. Q8300 falan alınmaz bu paralara. Phenom efsanesinden Quad'a geçilir mi? :D Aynı dönemin işlemcileri zaten. Core i serilerinden bir anakart + işlemci + ram alabilirsiniz.

1000 liraya 3. nesil i5 ve anakart alınır hocam güzel bir piyasa araştırması yapın o kadar bütçe varsa ve acele etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı