9800GT için PSU Önerisi

Özgür Gurucan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar diliyorum. Elimde aşağıda yazacağım özelliklerde bir sistem var. Sistemi kuzenime vermeyi düşünüyorum ben yeni sistem toplayacağımdan dolayı. PSU'dan uğultu gibi bir ses geliyor PC kapanınca, son 1 aydır böyle. PSU almak istiyorum ama nette birçok konu okudum, biraz fikir sahibi oldum ama kafam da karışmadı değil.
Galiba önemli olan 12v olan kısımmış. Şu an bendeki PSU: CASECOM markalı TOTAL 420W yazan bir PSU. Yalnız etikette 12V kısmında +15A yazıyor. Bu da 180W'ya eş değer oluyor. Sizce bu ekran kartının veya işlemcinin oyunlardaki veya bilgisayardaki gücünü etkiler bir tehlike yaratır mı? Bu ilk sorum.
Diğer ve en önemli sorum ise bütçe olmadığından ve bu sisteme daha fazla para harcamak istemediğimden internetten okuduğum bilgilere göre PSU baktım. 39 TL gibi bir fiyata uygun PSU buldum. 380W. Üzerinde +12V1/14A ve +12V2 14A yazıyor. Ve buraya verdiği toplam Watt 280. Şimdi özelliklerimi yazayım, siz bilgili arkadaşlarımın aklında soru işareti kalmasın.

• İşlemci : Q6600 G0 2.4 GhZ (Core temp'de boştayken 50-55 derece bu da mı PSU ile alakalı? Birde Fruqenccy'de 2GHz kullanıyor bosta.)
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9800GT 1 GB modeli.
  • RAM: 4GB DDR2 800MHz
Kasamda 2 yanda 1 egzoz olmak üzere 3 adet 8mm ve 12cm işlemci fanı mevcut. Bu sistemde nedense CS:GO'de 80 120 arası FPS alıyorum ki istediğinin çok fazlasını karşılayan bir sistem.
Birde PC masasının PC bölümüne koyunca bilgisayarım belli bir süre sonra kendini kapatıyor.

Bilgili arkadaşlardan net bir cevap bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı