9900K için 240/280mm sıvı soğutma önerisi

Sessiz isterseniz, ASUS lc serisi çok sessiz diye hatırlıyorum. Performans isterseniz.

Corsair ofisde kullanıyoruz. H110i modelini memnun değiliz. ASUS'a karşıda böyle bir ısınmış değilim. Arctic 360mm veya 240'i cazip geliyor.

@Dr. Bıyık! Fan önerisi var mı bahsettiğin değerlerde?

Corsair ofisde kullanıyoruz. H110i modelini memnun değiliz. ASUS'a karşıda böyle bir ısınmış değilim. Arctic 360mm veya 240'i cazip geliyor.

Ne açıdan memnun değilsiniz. Neresi kötü? ASUS'un bu modeli cidden sessiz diye biliyorum. Arctic modelleri iyi, alınabilir modeller.

Bu arada H110i sessiz bir soğutucu neresinden memnun kalmadınız?
Alternatif olarak Be Quiet! Pure Loop bakabilirsiniz, yine RGB olmayan bir model.

Bu arada H110i sessiz bir soğutucu neresinden memnun kalmadınız?
Alternatif olarak Be Quiet! Pure loop bakabilirsiniz, yine RGB olmayan bir model.

Sesinden dolayı değil. Benim için ses çikarması ya da fan sesi gelmesi uğultu yapması problem değil. Sessiz bir ortamta değilim ve sürekli müzik çaliyor. Rahatsız etmez.

H110i de kararsız çalişiyor belki anakartdan dolayı ama girdiğin %'lik değer ya da akım olarak ayarladığınızda, ekrana göre tepkiler vermiyor. Tam yük çalişması gerekirseken normal bazen boşta iken tam yüke alıyor vesaire.

NZXT KRAKEN Z63 280mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Arctic 240 sıvı soğutucu Intel/AMD işlemci

ARCTIC Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD İşlemci

Bu üçünden birini seçicem artık.
Hepinize teşekürler.

Sesinden dolayı değil. Benim için ses çikarması ya da fan sesi gelmesi uğultu yapması problem değil. Sessiz bir ortamta değilim ve sürekli müzik çaliyor. Rahatsız etmez.

H110i de kararsız çalişiyor belki anakartdan dolayı ama girdiğin %'lik değer ya da akım olarak ayarladığınızda, ekrana göre tepkiler vermiyor. Tam yük çalişması gerekirseken normal bazen boşta iken tam yüke alıyor vesaire.

NZXT KRAKEN Z63 280mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Arctic 240 sıvı soğutucu Intel/AMD işlemci
ARCTIC Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD İşlemci

Bu üçünden birini seçicem artık.
Hepinize teşekürler.
NZXT almanızı öneriyorum çünkü I9 9900K için bu soğutucular zaten çok iyi. 360mm Arctic çok gereksiz.

MSI Torx fan kullanıyorum. Çok başarılı.
Arctic fanlarda da o değerlere yaklaşan ürünler var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı