9900K işlemciyi Intel'e garantiye yollamak

RUSSHEL

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Elimde bulunan yaklaşık 1 senedir aktif olarak kullandığım i9 9900K işlemcim dün öğlen saatlerinde birden bozuldu. Sistem başlangıcında anakart üzerinde VGA kısmında takılmakta. Gerekli testleri gerçekleştirdiğimde işlemcimin bozulduğunu öğrenmiş oldum.

İşlemciyi garantiye göndermek istiyorum yalnız bir problem var. Ürünü Amazon üzerinden bir satıcıdan almıştım. Intel'in sitesine s/n ve batch kodlarını girdiğimde garantisinin daha olduğunu göstermekte.

Bu süreç içerisinde Intel ile kimle, nereden nasıl iletişime geçeceğim hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Soracak arkadaşlar olacaktır eminim. İşlemci hiç yük altında kullanılmadı. Maksimum 55 dereceleri gördü, OC yapılmadı. Kullanıcı hatası olacak bir durum ortada mevcut değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin bozulduğunu anlamak için nasıl testler yaptınız? İşlemcinizi başka bir anakart üzerine takarak deneme şansınız oldu mu? İşlemcinin direkt bozulduğuna dair kanıya nasıl ulaştınız? Belki bunları açıklayarak da başka arkadaşlara yardımcı olursunuz. Merak ettim doğrusu.

Türkiye üzerinden mi aldını?
Türkiye'den alındı ise ürüne penta bakar. Onlar iel iletişime geçiniz.
Hayır Türkiye'den almadım, yurt dışı seyehatındayken konakladığım yerden amazon ile almıştım.

"Anakart üzerinde VGA kısmında takılmakta." cümlesini açıklar mısınız? İşlemcide problem olduğuna nasıl emin oldunuz?
İşlemcinin bozulduğunu anlamak için nasıl testler yaptınız? İşlemcinizi başka bir anakart üzerine takarak deneme şansınız oldu mu? İşlemcinin direkt bozulduğuna dair kanıya nasıl ulaştınız? Belki bunları açıklayarak da başka arkadaşlara yardımcı olursunuz. Merak ettim doğrusu.
Arkadaşlar dediğim gibi gerekli testleri gerçekleştirdim. Mevcut diski başka sisteme taktım problem yok, arızalı işlemciyi Z390 Asus Rog Maximus XI Hero'dan çıkardım; Z390 ASUS A-Prime üzerine taktım; yaşadığım senaryo aynı. A-Prime'dan çıkardığım CPU'yuda tekrar XI Hero'ya taktığımda problemsiz sistem açıldı.

Boot tarafında kaldığım için görsel iletiyorum:

indir.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır Türkiye'den almadım, yurt dışı seyehatındayken konakladığım yerden Amazon ile almıştım.

Arkadaşlar dediğim gibi gerekli testleri gerçekleştirdim. Mevcut diski başka sisteme taktım problem yok, arızalı işlemciyi Z390 ASUS ROG Maximus XI Hero'dan çıkardım; Z390 ASUS a-Prime üzerine taktım; yaşadığım senaryo aynı. A-Prime'dan çıkardığım CPU'yuda tekrar XI Hero'ya taktığımda problemsiz sistem açıldı.

Boot tarafında kaldığım için görsel iletiyorum; Screenshot

Amazon'da hangi ülkeden aldıysanız iletişime geçin garanti için aradığınızı söyleyin gönderim ücretini sizin karşılamanız gerek sonrada o parayı iade ediyorlar size.

Hayır Türkiye'den almadım, yurt dışı seyehatındayken konakladığım yerden Amazon ile almıştım.

Arkadaşlar dediğim gibi gerekli testleri gerçekleştirdim. Mevcut diski başka sisteme taktım problem yok, arızalı işlemciyi Z390 ASUS ROG Maximus XI Hero'dan çıkardım; Z390 ASUS a-Prime üzerine taktım; yaşadığım senaryo aynı. A-Prime'dan çıkardığım CPU'yuda tekrar XI Hero'ya taktığımda problemsiz sistem açıldı.

Boot tarafında kaldığım için görsel iletiyorum; Screenshot

Hocam selamlar geçmiş olsun satıcı ile irtibata geçtiniz mi? Amazon bu konuda iyi diyorlar müşteri memnuniyetinde ben hiç alışveriş yapmadım bilmiyorum ondan işlemciye gelirsek birden bire gitti ise bence kullanıcı hatası değildir mail atın hep birlikte değerlerdirelim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı