9T kapandı ve açılmıyor

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar telefondan hiçbir hata almıyorduk. Şarjı %51'di. Telefonu kapattım ama bir daha hiç açılmadı. Ne şarja tepki veriyor ne de güç tuşuna. Sorunun çözümü nedir?

MTK cihazlarda brom modda ROM atılıyor böyle durumlarda. SD cihazlarda büyük ihtimalle edl modda ROM atılıyor olabilir emin değilim. Ama güncelleme sonrası olduysa anakarttan sorun olacağını sanmıyorum. Servis yapacaktır.

Güncelleme sonrası oldu.
Bugün kargoya verdik. Umarım bir sorun yaratıp sizin hatanız demezler.

Güç entegresi bozulmuş, o modelde kronik sorun. Cihazı teknik servise verin, değişim yaparlar.

Bilemiyorum bekleyeceğiz. Umarım kısa süre de bize ulaştırırlar.

Aynı modelde aynı sorunu yaşadım. @NipponChemiConKYCap hocamın dediği gibi, kronik bir sorun olduğunu öğrendim ve değişim talep etmiştim. Yenisini gönderdiler.

Servisten ne kadar sürede geldi? Tamir mi ederler yoksa değişim mi yaparlar?

Güncelleme sonrası oldu.
Bugün kargoya verdik. Umarım bir sorun yaratıp sizin hatanız demezler.

Bilemiyorum bekleyeceğiz. Umarım kısa süre de bize ulaştırırlar.

Servisten ne kadar sürede geldi? Tamir mi ederler yoksa değişim mi yaparlar?
Güncelleme sonrası olduğunu yazmışsınız. Hangi sürüme güncellediniz? Ben MIUI 12.5 sürümünü kullanıyordum.

Soruna gelecek olursam, olur olmadık zamanlarda telefon aniden donup öylece kalakalıyordu, hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Bazen de kendi kendine kapanıp uzun süre açılmıyordu. Böyle olduğu zamanlarda güç tuşuna bir asır tarih geçene kadar basılı tuttuktan sonra telefon açılıyordu fakat açılması çok uzun sürüyordu. Değişik değişik işler. Bu problem devam etti ve en sonunda güç tuşu tepki vermemeye başladı. Gerekli yerlere durumu ilettim ve yenisi gönderildi. Yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta içerisinde elime ulaşmıştı.

Güncelleme sonrası olduğunu yazmışsınız. Hangi sürüme güncellediniz? Ben MIUI 12.5 sürümünü kullanıyordum.

Soruna gelecek olursam, olur olmadık zamanlarda telefon aniden donup öylece kalakalıyordu, hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Bazen de kendi kendine kapanıp uzun süre açılmıyordu. Böyle olduğu zamanlarda güç tuşuna bir asır tarih geçene kadar basılı tuttuktan sonra telefon açılıyordu fakat açılması çok uzun sürüyordu. Değişik değişik işler. Bu problem devam etti ve en sonunda güç tuşu tepki vermemeye başladı. Gerekli yerlere durumu ilettim ve yenisi gönderildi. Yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta içerisinde elime ulaşmıştı.

Sürümü hatırlamıyorum. Ama asıl sorun orada. Biz de ne donuyordu, ne de şarj soketinde bir sıkıntı vardı. Yere düşmedi tek çizik dahi yok. Hiçbir sıkıntısı yoktu. Şarjı vardı. Güncelleme yaptık sonra telefonu kapattık. Kapatış o kapatış ne güç düğmesine ne de şarja tepki verdi. Bizde bekledik denemeler yaptık ama olmadı. Servisi aradık bize gönderin dediler. Daha fazla zorlamadık. Hemen gönderdik bakalım neler olacak.

Sürümü hatırlamıyorum. Ama asıl sorun orada. Biz de ne donuyordu, ne de şarj soketinde bir sıkıntı vardı. Yere düşmedi tek çizik dahi yok. Hiçbir sıkıntısı yoktu. Şarjı vardı. Güncelleme yaptık sonra telefonu kapattık. Kapatış o kapatış ne güç düğmesine ne de şarja tepki verdi. Bizde bekledik denemeler yaptık ama olmadı. Servisi aradık bize gönderin dediler. Daha fazla zorlamadık. Hemen gönderdik bakalım neler olacak.
Merhaba ölmüş bir konuyu canlandırayım sorun neymiş öğrenebildinizmi benzer bir sorun bizim cihazimizdada oldu bugün biri aradı konuştuk vs sonra cihazı arada bir kapatip açarım Rami temizlesin diye kapattım o kapanış bir daha tepki dahi vermedi sürümü android 10 hiç guncellemedim yere düşmedi aynı sizinki gibi nokta hatasız cihaz hafızasının 60gb ti doluydu 128/4 olan versiyon ne yapmalıyız

Geri
Yukarı