A variant of Win32/GameHack.ANF nedir?

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Merhabalar, internetten bir dosya indirdim ve virüs Total'e yükledim, virüs Total'da diger antivirüs programları temiz diyor sadece ESET nod32,'a variant of Win32/GameHack.ANF ' olarak sonuç çıkarttı. Bu bir tür virüs mudur? Aynı dosyayı PC'im de kurulu olan Malwarebytes ve Kaspersky'e de tarattım 'temiz' çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğiniz / tarattığınız dosya nedir ve nereden indirdiniz? Benim tavsiyem nereden olursa olsun güvenilir bir site olmadığı sürece asla ama asla bilmediğiniz dosyaları açmayın. Antivirüsler "temiz" dese bile.

CS tarzı bir şey sanrım dosyanız onu bilmemde bugün gezginlerden bile indirsen, sitesinden indirsen Virus Total'e koyduğunda 1-2 virus buluyor. Bunlara bakarsan hiçbir şeyi yüklememek lazım.

İndirdiğiniz / tarattığınız dosya nedir ve nereden indirdiniz? Benim tavsiyem nereden olursa olsun güvenilir bir site olmadığı sürece asla ama asla bilmediğiniz dosyaları açmayın. Antivirüsler "temiz" dese bile.

Sitesinden bile indirsek illa Virüs Total'de 1-2 tane virus bulur orada adamlar herkes bakıyor diye yarışamı giriyorlar anlamam işte ben daha iyi antivirusum bak ben buldum anlamında. O zaman hiçbir şey yüklememek lazım internetten. Zaten virus Total'de sıfır viruslu bir program bulursan baş tacı yap bende hep kırmızı olur bir şeyler yüklerim o siteyede pek inanmıyorum orada Kaspersky veya Malwarebytes temiz verıyorsa yüklerim.

Merhabalar, internetten bir dosya indirdim ve virüs Total'e yükledim, virüs Total'da diger antivirüs programları temiz diyor sadece ESET NOD32,'a variant of Win32/GameHack.ANF ' olarak sonuç çıkarttı. Bu bir tür virüs mudur? Aynı dosyayı PC'im de kurulu olan Malwarebytes ve Kaspersky'e de tarattım 'temiz' çıktı.

Söylediğiniz dosya CS sanırım. CS'yi kurduktan sonra yanında serve rkiralamak için web sayfası kısayolu geliyor ve ona virüs diyor.

Merhabalar, internetten bir dosya indirdim ve virüs Total'e yükledim, virüs Total'da diger antivirüs programları temiz diyor sadece ESET nod32,'a variant of Win32/GameHack.ANF ' olarak sonuç çıkarttı. Bu bir tür virüs mudur? Aynı dosyayı PC'im de kurulu olan Malwarebytes ve Kaspersky'e de tarattım 'temiz' çıktı.
Teşekkürler hocam iyi formlar 😄

CS 1.6 indirdim VirusTotal'de arattım ve 3 tane virüs çıktı.
Applicunwnt@#31eqskft45vbc
Trojan. Win32.neshta. B (classıc)
A variant of Win32/GameHack.ANF potentially unsafe.

Bunlar acaba zararlı mı yoksa bir şey yapmaz mı PC'ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı