A10 5800K Sistemde Hangi Ekran Kartım Kullanımda?

S.T.R.A.N.G.R.

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,
Bilgisayarımda AMD'nin A10 5800K APU işlemcisi var. Bilgisayarımı Bilgisayarcı topladığı için içine gereksiz olarak birde Gigabyte GT420 Ekran kartı takmış. Apu'nun içindeki ekran kartının daha güçlü olduğunu öğrendiğim günden itibaren APU'yu kullanıyorum. Fakat elimdeki orijinal Metro 2033 oyununda sistemim bir türlü 15 fps'nin üstüne çıkamıyor(800*600 AA kapalı Low ayarlarda dahi). Acaba bu sorun oyunun optimizasyonundan mı kaynaklıdır? Sistemiminin genel özellikleri;
  • 4 GB 1333 Mhz Tek Modül Ram (CL değeri hakkında fikrim yok.)
  • Gıgabyte F2A88XM-D3H Anakart
  • Win7 Ultimate
  • AMD A10 5800K İşlemci
  • Gıgabyte GT420 Ekran Kartı

Metro 2033, Redux değilse yüksek ihtimal oyunun optimizesinden kaynaklı. Bir de güncel olmaması vs işin içine girince durum düşünülemez bir hal alıyor. GT 420'yi çıkarın en iyisi demiştim size ben ama çıkarmamakta ısrarcısınız sanırım.
Daha öncede belirtmiştim. Ekran kartını çıkardığım takdirde slottan kaynaklanan boşluğu kapatma imkanım yok. Haliyle bilgisayarın toz almasını istemiyorum. Sadece BIOS Ayarları ile düzeltebildim durumu. APU aktif ve anakart üzerindeki porttan çıkış alıyorum. Zaten harici ekran kartı çalışıyor olsaydı anakart üzerinden görüntü alabilmem mümkün olur muydu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı