A10 7860K sistem için anakart önerisi

KamilCn

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.

Yeni bir sistem toplamak için yola çıktım ancak kafamı karıştıran 1-2 soru var. İlk olarak anakart seçimi hakkında yardımınızı almak istiyorum. Aklımda iki seçenek var. (APU sistem)

1-MSI A68HM-E33 V2
2-GIGABYTE F2A68HM-DS2

1. seçenek hoşuma giden seçenek ancak şöyle bir sıkıntı var ki O.C ile 2133 MHz hıza ulaşabildiği yazıyor. Bana gerekli olan 2400.

2. seçenekteki sıkıntı ise GIGABYTE hakkında çok bilgi sahibi olmamam.

Sizin öneriniz nedir ? Hangisini seçmeliyim ? ( Alacağım RAM Corsair 2x4 8 GB Vengeance Pro 2400 Mhz CL 11)

Diğer sorum ise genel sistem ile alakalı;

Sistem;

İşlemci - A10-7860K
Bellekler - Corsair 2x4 8 GB Vengeance Pro 2400 Mhz CL 11
Anakart - Yukarıda seçeneklerde sunduğum anakartlardan birisi veya başka anakart
Kasa - Thermaltake V2 350W midT ATX

Sistemde herhangi bir sorun var mı sizce ? Herhangi bir öneriniz var mı ?
Bütçe 1000 TL ile sınırlı.
Şu an öğrendiğim bilgiye göre seçtiğim bellekler işlemcimle uyumlu değilmiş. Gerçekten böyle bir durum var mı ?

Arkadaşlar ilave olarak 7860K yerine 7870K alsam gözle görülür bir fark olur mu ?

Gigabyte olan ana kartta 2400 mhz bellek çalıştırabilir sin. DDR3 olan bellekler sisteminize uyumludur. 7860k ile 7870k arasında çok bilgim yok ama sanmıyorum gözle görülür fark olmaz ama yapılan testlerde tabi ki 7870k daha üstündür. Sisteme ileride ekran kartı takma ihtimalin olabilir belki psu 500w olmasını tavsiye ederim.

Gigabyte olan ana kartta 2400 mhz bellek çalıştırabilir sin. DDR3 olan bellekler sisteminize uyumludur. 7860k ile 7870k arasında çok bilgim yok ama sanmıyorum gözle görülür fark olmaz ama yapılan testlerde tabi ki 7870k daha üstündür. Sisteme ileride ekran kartı takma ihtimalin olabilir belki psu 500w olmasını tavsiye ederim.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Benim merak ettiğim konu 1500 TL sistem toplama videosunda MSI E68HM-E33 V2 anakartını 2400mhz ile çalıştırmışlardı.Son çıkan güncelleme ile bu imkansız hale gelmiş.Bellekleri değiştirmeyi düşünüyorum.İlerde ekran kartı takacağımı sanmıyorum bu sistem 1-2 yıllık geçici.Takarsam bile ek PSU alırım.2400mhz konusunda forum yetkililerinden açıklama bekliyorum açıkçası.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı