A10 7870K İş Sistemi İçin Uygun mu?

algor

Hectopat
Yer
KONYA
Daha fazla  
Meslek
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
Herkese merhabalar.
Evde iş için kullanmak adına bir sistem toplamak istiyorum ve bunu da düşük maliyetle yapmak istiyorum. Autocad ve video işlemeyi en ufak takılma yaşamadan yapmak istiyorum. Tabi diğer office işlerim için de kullanacağım. Bunun için AMD A10-7870K kullanmak istiyorum ki ayrıca ekran kartına para harcamayayım. Ancak anakart konusunda Technopat'ın kurduğu sistemde MSI var ve ben Asus kullanıyordum memnundum ancak direk o sistemi kursam ileride de sistemi güncellemek adına yetersiz kalır mı?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli olup olmayacağı tartışılır, upgrade konusunda DDR4 bir sistem alırsanız çok daha ileriye dönük olur Skylake işlemcilerin içinde ki GPU'da gayet iyi.

ssd sinden değil de işlemci performansından bahsediyorum. Tek çekirdekteki performansı intel kadar iyi değil ancak autocad ve video düzenlemede kullanacağım. Yani o kadar masraf yaparız iki de bir takılır ya da ısınmadan kaynaklı çabuk yıpranma gibi sorunlarla kaşılaşır mıyım acaba diye düşünüyorum. Ssd zaten ölü sistemi bile ayağa kaldırıyor bire bir kullanarak gördüm ancak amd konusunda tereddütlerim var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı