A101 PS5 satışı gerçek mi?

Hocam konsol özel oyunu olmamasına karşın kullanıcısına oyun sağlamakta geri durmuyor.

PS Plus sistemi geldi gayet de güzel oldu ona lafım yok herkes ucuza oynasın bu iyi bir şey ama PS Plus çoğunlukla özel oyunları veriyor Game Pass oyunları ise 2 yıl falan anlaşılarak alınıyor yani aynılar desek yanlış olmaz.

Konsolu iyi sanmıyorum çünkü iyi zaten olması gerektiği kadar.

Xbox elinde koz kalmadı derken? xCloud ve GeForce NOW Xbox için geldi mesela (xCloud umarım yakın zamanda Türkiye sunucuları açılır) ve Xbox'da klavye mouse desteği var, ayrıca konsol sahibi isterse para saçar konsolu daha çok oyuncuya ulaşsın diye hani Sony nerede? Xbox gibi oyunlara para verip bize ucuza vermiyor kendisi için yapılmış oyunları veriyor bu yani şirket devi olmanın rolü var sonuçta adam elinde bütçe olmadan konsolunu geliştiremez.
Elinde argüman kalmamış şimdi de Cloud Gaming'e girmişsin. Farkında mısın bilmiyorum ama Cloud Gaming dediğimiz olayda donanımın bir önemi yok. Yani ikinci elden 1000 liraya aldığım minimum 25mbps ağ kartına sahip bir bilgisayar ile de Cloud Gaming de oynayabilirim. Sen bunun Xbox'ın avantajı olarak sunmaya çalışıyorsun. Cidden daha da komikleşiyorsun.

Bu arada PS4 ve PS5 için de klavye ve fare desteği var.

Elinde argüman kalmamış şimdi de Cloud Gaming'e girmişsin. Farkında mısın bilmiyorum ama Cloud Gaming dediğimiz olayda donanımın bir önemi yok. Yani ikinci elden 1000 liraya aldığım minimum 25Mbps ağ kartına sahip bir bilgisayar ile de Cloud Gaming de oynayabilirim. Sen bunun Xbox'ın avantajı olarak sunmaya çalışıyorsun. Cidden daha da komikleşiyorsun.

Bu arada PS4 ve PS5 için de klavye ve fare desteği var.

Hocam niye fanboyluk yapıyorsunuz? Ve Cloud Gaming'e girmedim sadece ek olarak belirttim argüman kalmamış diyor ohoo kendi bildiğinle devam et sen ve Xbox zaten avantajlı PS oyunları yüzünden eski nesil cihazı savunan birisiniz :D komik.

Hocam niye fanboyluk yapıyorsunuz? Ve Cloud Gaming'e girmedim sadece ek olarak belirttim argüman kalmamış diyor ohoo kendi bildiğinle devam et sen ve Xbox zaten avantajlı PS oyunları yüzünden eski nesil cihazı savunan birisiniz :D komik.

Biz Sony fan boyları God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales, Demon's Souls gibi AAA oyunları oynuyor olacağız.

Size Forza Horizon ile mutluluklar.
O da zaten PC'de vardı değil mi unutmuşum. Zaman bulabilirsem arada onu da oynarım. 😉

Xbox zayıf oyun konusunda evet ama Sony'den daha güçlü bir firma o yüzden Game Pass ile çok güzel oyunlar oynayabiliyoruz PS aboneliği güzel olmasına güzel ama Sony zaten oyunları ile ayakta duruyor Microsoft'un öyle bir derdi yok Game Pass'e sürekli yeni oyunlar gelmeye devam ediyor ve devamda edecek sonuçta Microsoft tek konsoldan kazanmıyor dev bir şirket.

PS4 donanımı Xbox Series S'den çok geride bu arada onu da belirtmeden geçmeyeyim ve bir konsol her ne kadar donanımda önde olsa hatırı sayılır bir miktarda önemli olan şey optimizasyondur.

Hocam PS sistemi geldi tamam güzel her şey güzel ee yeni oyunlar çıkınca ne yapacaksınız parayı eski nesil bir konsola verdiniz ileride bunun yüzünden başınız ağrırsa ne yapacaksınız? Diyelim yeni bir dev oyun çıktı ama Xbox series s/x ve PS5 için geldi o zaman bakarsınız oyuna içinizde kalmaz mı?

Xbox'un en büyük handikapları Last of Us gibi kaliteli stüdyo oyunları yok ve Xbox mağazası ve Game Pass'teki oyunların %98'i Türkçe dil desteklemiyor.
Xbox'un en büyük handikapları Last of Us gibi kaliteli stüdyo oyunları yok ve Xbox mağazası ve Game Pass'teki oyunların %98'i Türkçe dil desteklemiyor.

Bu arada Series S sahibiyim yani direkt 1. elden deneyimleyebiliyorum bunu konsol yatıyor ayda yıdla bir FIFA atıyorum o kadar.

Biz Sony fan boyları God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales, Demon's Souls gibi AAA oyunları oynuyor olacağız.

Size Forza Horizon ile mutluluklar.
O da zaten PC'de vardı değil mi unutmuşum. Zaman bulabilirsem arada onu da oynarım. 😉

Kullandığınız PCdeki Windows zaten Microsoft'un...
Saydığınız oyunlar sadece onlar Game Pass'e mesela Assassin's Creed Origins geliyor :) onu oynarsınız PC'den aylık 30 TL'ye.
Ya da direkt olarak göstersem daha rahat olur aylık 30 TL'ye bu hizmeti sunan bir firmanın konsolu neden kötü olsun (oyunlar örnek oyunlar dahası bol bol var)?
Oyunlar sürekli olarak yenileniyor.
@PROTECTQ hocam o dediğinizde size katılıyorum ama özel oyun konusunda kötü diye konsolun yüzüne tükürmedikleri kaldı :(

1653692431860.png

1653692447066.png

Kullandığınız PC'deki Windows zaten Microsoft'un...
Saydığınız oyunlar sadece onlar Game Pass'e mesela Assassin's Creed Origins geliyor :) onu oynarsınız PC'den aylık 30 TL'ye.
Ya da direkt olarak göstersem daha rahat olur aylık 30 TL'ye bu hizmeti sunan bir firmanın konsolu neden kötü olsun (oyunlar örnek oyunlar dahası bol bol var)?
@PROTECTQ hocam o dediğinizde size katılıyorum ama oyun konusunda kötü diye konsolun yüzüne tükürmedikleri kaldı :(

Eki Görüntüle 1401357

Eki Görüntüle 1401358

Ben de size katılıyorum Series S yeni nesil için en F/P konsol ama parası olan adam gidip PS5 alsın. Yeni üyelik sistemi de geldi şahsen ilk çıktığı zaman alsaymışım diye kafamı duvarlara vuruyorum şu anda.

Kullandığınız PCdeki Windows zaten Microsoft'un...
@PROTECTQ hocam o dediğinizde size katılıyorum ama oyun konusunda kötü diye konsolun yüzüne tükürmedikleri kaldı :(

Eki Görüntüle 1401357

Eki Görüntüle 1401358
Bu saydığın oyunları zaten Playstation veya PC'de oynayabiliyorsam o zaman Xbox'a ne gerek var o zaman ?

Ben de size katılıyorum Series S yeni nesil için en F/P konsol ama parası olan adam gidip PS5 alsın. Yeni üyelik sistemi de geldi şahsen ilk çıktığı zaman alsaymışım diye kafamı duvarlara vuruyorum şu anda.

Kaliteli oyun oynamak bizim de hakkımız Microsoft bey paranız da var neden Last of Us gibi yapımlar yapmıyorsunuz acaba.

Ah be hocam sağlık olsun teşekkür ediyorum fikrinizi belirttiğiniz için.

Bu saydığın oyunları zaten PlayStation veya PC'de oynayabiliyorsam o zaman Xbox'a ne gerek var o zaman?

Hocam o biraz ters bir bakış açısı olmadı mı? Yani marka boşu boşuna yapmış ben demezdim PS'e bile demezdim her ne kadar oyunları pahalı olsa da konsolun kendisini kullanmak için para istiyor olsa da.

Kaliteli oyun oynamak bizim de hakkımız Microsoft bey paranız da var neden Last of Us gibi yapımlar yapmıyorsunuz acaba.

Microsoft'un 25 adet mi ne stüdyosu var diye biliyorum yanlışsam düzeltirsiniz belki gelecek yıllarda bol bol oyun çıkarır ya da böyle oyun almaya devam eder bilemeyiz mesela koca koca Activision satın alındı Microsoft tarafından ve oyunları 2023 de Game Pass'e gelecek belki de tekelleşir Microsoft bir bakarsınız cüzi paraya dev gibi bir kütüphane? Bu da bir alternatif ama dediğim gibi oyunda yaptırabilir.

Ah be hocam sağlık olsun teşekkür ediyorum fikrinizi belirttiğiniz için.

Hocam o biraz ters bir bakış açısı olmadı mı? Yani marka boşu boşuna yapmış ben demezdim PS'e bile demezdim her ne kadar oyunları pahalı olsa da konsolun kendisini kullanmak için para istiyor olsa da.

Microsoft'un 25 adet mi ne stüdyosu var diye biliyorum yanlışsam düzeltirsiniz belki gelecek yıllarda bol bol oyun çıkarır ya da böyle oyun almaya devam eder bilemeyiz mesela koca koca Activision satın alındı Microsoft tarafından ve oyunları 2023 de Game Pass'e gelecek belki de tekelleşir Microsoft bir bakarsınız cüzi paraya dev gibi bir kütüphane? Bu da bir alternatif ama dediğim gibi oyunda yaptırabilir.

Evet öyle de Call of Duty'lerin hiçbirisi bir Days Gone kadar bile kaliteli değil ki bu adamlar bence her sene 2'şer 2'şer Call of Duty basacaklar. Bize Uncharted, Last of Us gibi başyapıtlar lazım ki Microsoft tarafında daha öyle bir oyun yok. En iyi dedikleri oyunları bir kes; psychonauts2, gears 5, Halo.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı