A320 anakart ve PSU önerisi

efenejdet

Decapat
ASUS A320M-K anakart alacağım, voltaj koruması varmış. PSU'yu 80+ almama gerek var mı? Şu anki sistem APU, ekran kartı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet var. Anakarttaki akım korumasıyla PSU'nun 80+ olmasının alakası yok. 80+ verimlilik sertifikası, akım koruma sertifikası değil. PSU mutlaka 80+ ama kaliteli markalardan alınmalı. Gidip Powerboost, Everest, Rampage, Gamebooster, Hadron vb. dandik markalardan almayın. FSP, Cooler Master, Corsair, Thermaltake, High Power gibi ürünlere yönelin.
Anakart olarak A320 yerine B450 çipsetlere yönelmenizi tavsiye ediyorum.

Şuan B450 alırsanız ileride işlemciniz yetmez ise kolay şekilde işlemcinizi upgrade edebilirsiniz onun için söylüyorum. Psu için +80 almanız iyi olur.

Evet var. Anakarttaki akım korumasıyla PSU'nun 80+ olmasının alakası yok. 80+ verimlilik sertifikası, akım koruma sertifikası değil. PSU mutlaka 80+ ama kaliteli markalardan alınmalı. Gidip Powerboost, Everest, Rampage, Gamebooster, Hadron vb. dandik markalardan almayın. FSP, Cooler Master, Corsair, Thermaltake, High Power gibi ürünlere yönelin.
Anakart olarak A320 yerine B450 çipsetlere yönelmenizi tavsiye ediyorum.
benim biraz bütçemi aşıyor onlar ben şimdi bir tanıdığımdan emaneten psu alacağım onun için sordum bir sıkıntı çıkarmı diye riskli olursa dual channel yapmam psuyu alırım ramı sonra alırım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı