A320M - Ryzen 5600 sistem çalışıyor ama görüntü vermiyor

buguxx

Hectopat
Az önce anakartıma R5 5600 taktım. Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Birkaç kere masaüstü giriş ekranına geldi. BIOS pilini çıkarttım 5 dakika sonra tekrar taktım sorun devam ediyor. BIOS son sürüm.

Ve bilgisayarı açınca ekran kartının fanları son hızda çalışmaya başlıyor.

Anakartta herhangi bir ışık yanıyor mu? Klavye, mouse ışıkları geliyor mu?
Bir kaç kere masaüstü giriş ekranına geldim klavye ve mouse çalışıyordu ama şuan hiç biri çalışmıyor sadece bilgisayarın ve ekran kartının fanları full hızda çalışıyor.

Anakartta herhangi bir ışık yanıyor mu? Klavye, mouse ışıkları geliyor mu?
2 dakikadır açık bilgisayar ekran kartı fanları full hızda çalışıyor hiç bir görüntü gelmedi

Bir kaç kere masaüstü giriş ekranına geldim klavye ve mouse çalışıyordu ama şuan hiç biri çalışmıyor sadece bilgisayarın ve ekran kartının fanları full hızda çalışıyor.

İlginç bu durum bak. Soğutucuyu düzgünce kapattın mı termal macunu kontrol ettin mi?

İlginç bu durum bak. Soğutucuyu düzgünce kapattın mı termal macunu kontrol ettin mi?
Belki geri çıkartırım diye soğutucunun vidalarını sıkmadım ama anakarta bağlı pc açılınca oda çalışıyor.

Termal macunda sürdüm.Belki pinlerde sorun vardır diye işlemciyi geri çıkartıp baktım hepsi düzgündü.

Belki geri çıkartırım diye soğutucunun vidalarını sıkmadım ama anakarta bağlı pc açılınca oda çalışıyor.

Soğutucunun vidalarını sıkmazsan nasıl soğutmasını bekliyordun? İlk başlarda büyük ihtimalle işlemci 100 dereceye çıktığı için kapanıyordu dua et bir şeyleri yakmamış olsun.

Vidalarını sık, kontrol et 5 dakika sonra tekrar aç.

Soğutucunun vidalarını sıkmazsan nasıl soğutmasını bekliyordun? İlk başlarda büyük ihtimalle işlemci 100 dereceye çıktığı için kapanıyordu dua et bir şeyleri yakmamış olsun.

Vidalarını sık, kontrol et 5 dakika sonra tekrar aç.
Şuan pc ye elektrik gelmiyor normalmi aga ne yapmam lazım hiç açılmıyor

Geri
Yukarı