A320M S2H Windows üzerinden BIOS güncelleme sonrası PC açılmıyor

erhanygci

Centipat
Gigabyte A320M S2H anakartımda BIOS güncellemek istedim ve Gigabyte app Center'dan @Biostan güncellemek. Ve en son sürüm olan F50'yi indirdim güncellemeyi başlattım sona yakın bilgisayar kapandı ve bir daha açılmadı. Bilgisayarı açıyorum fanlar dönüyor ekrana görüntü gelmiyor BIOS dahi gelmiyor. HDD ışığı yanıp sönmüyor. Klavye çalışmıyor.

Yaptığım şeyler;
BIOS pilini çıkarıp takmak.
Clear CMOS yapmak.
Ekran kartını söküp onboarddan takmak.
RAM'in yerini değiştirmek.
İşlemciyi söküp takmak.
HDD'yi söküp çalıştırmak.

Ve 1 2 gündür araştırma yapıyorum hiçbir şey bulamadım. Fakat şöyle bir şey gözüme çarptı benim sürüm F24'tü ve direkt en günceli indirip kurmaya çalıştım yani F50'yi fakat tekrar siteye girdim ve yanda olan yazıyı okudum F40 ve yukarısına güncellemeden önce F32'yi kurun. Ben direkt F50'yi kurduğum içinmi oldu acaba. Bana acil bir çözüm bulun çıldıracağım artık. @Recep Baltaş

Benim sürüm F24'tü ve direkt en günceli indirip kurmaya çalıştım yani F50'yi fakat tekrar siteye girdim ve yanda olan yazıyı okudum F40 ve yukarısına güncellemeden önce F32'yi kurun. Ben direkt F50'yi kurduğum içinmi oldu acaba.

Maalesef. Kartı servise gönderin. O anakartta çift BIOS da yok baktığım kadarıyla.

Kart servise gidecek. %100 olmadan kapandıysa BIOS uçmuştur. Ben Windows üzerinden BIOS güncellemesini tavsiye etmiyorum. Zaten Gigabyte'yi yazılım konusunda hiç sevmiyorum. @ Bios'dan güncellerken de benim kart uçmuştu, yedek BIOS sayesinde kurtarmıştık.

Önce F32'ye güncelleseydiniz keşke. Adamlar kırmızıyla yazmış oraya kocaman. Windows üzerinden BIOS Update de ayrı bir risk zaten. En rahatı Q-Flash rahatça güncelliyorum BIOS'u.

Gigabyte A320M S2H anakartımda BIOS güncellemek istedim ve Gigabyte app Center'dan @Biostan güncellemek. Ve en son sürüm olan F50'yi indirdim güncellemeyi başlattım sona yakın bilgisayar kapandı ve bir daha açılmadı. Bilgisayarı açıyorum fanlar dönüyor ekrana görüntü gelmiyor BIOS dahi gelmiyor. HDD ışığı yanıp sönmüyor. Klavye çalışmıyor.

Yaptığım şeyler;
BIOS pilini çıkarıp takmak.
Clear CMOS yapmak.
Ekran kartını söküp onboarddan takmak.
RAM'in yerini değiştirmek.
İşlemciyi söküp takmak.
HDD'yi söküp çalıştırmak.

Ve 1 2 gündür araştırma yapıyorum hiçbir şey bulamadım. Fakat şöyle bir şey gözüme çarptı benim sürüm F24'tü ve direkt en günceli indirip kurmaya çalıştım yani F50'yi fakat tekrar siteye girdim ve yanda olan yazıyı okudum F40 ve yukarısına güncellemeden önce F32'yi kurun. Ben direkt F50'yi kurduğum içinmi oldu acaba. Bana acil bir çözüm bulun çıldıracağım artık. @Recep Baltaş
Aynı hatayı bugün ben de yaptım, garantiye göndermekten başka çarem yok sanırım, siz nasıl bir çözüm buldunuz?

Geri
Yukarı