A4-3300 ve GT 710 sistemde FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

misutkeyem

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba sistemim şöyle;
AMD A4-3300 APU with Radeon (tm) HD Graphics 2.50 GHz.
NVIDIA GT 710.
4 GB RAM.
320 GB hard disk.
ASUS F1a75.
Arkadaşlar Valorant oynarken aşırı drop yiyorum bir öneriniz var mı acil?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sistemim şöyle;
NVIDIA GT 710.
4 GB RAM.
320 GB hard disk.
ASUS F1a75.

İşlemciden kaynaklı drop yaşıyor olmalısınız yeni bir işlemci almalısınız zaten CS:GO Valorant tarzı FPS oyunları işlemciye yöneliyor daha çok işlemciyi kullanıyor GT 710 yeterli bir karttır düşük ayarlarda.
RAM'i çift kanal 8 GB yaparsanız droplar azalacaktır.
Bir de SSD tamamdır.

Bütceniz yok ise SSD'ye gerek yok ama en az 6 GB RAM olmalı SSD olursa oyuna çok daha çabuk girersiniz performansı hissedersiniz açıkcası.

Merhaba sistemim şöyle;
NVIDIA GT 710.
4 GB RAM.
320 GB hard disk.
ASUS F1a75.

Üstad verebileceğim en iyi tavsiye grafik ayarlarını düşür ,nvidia ayarlarından alınabilir en iyi performans ayarlarını yap(videoları vardır belki internetten bulabilirsin),arka planda birsey açık kalmadığına dikkat et varsa da görev yöneticisinden kapatabilirsin.Birde pc nin temizliğini yapmanı öneririm hem dışını hem de içini (harddiskteki şeyleri)temizlik işini yapan arkaslarim da bende oldukça işe yaramıştı umarım sende de ise yarar

Bildiğim ve verebileceğim bu kadar nvidia ekran karti kullanmadım o konuda pek yardımcı olamam

Üstat verebileceğim en iyi tavsiye grafik ayarlarını düşür, NVIDIA ayarlarından alınabilir en iyi performans ayarlarını yap(videoları vardır belki internetten bulabilirsin),arka planda bir şey açık kalmadığına dikkat et varsa da görev yöneticisinden kapatabilirsin. Bir de PC'nin temizliğini yapmanı öneririm hem dışını hem de içini (harddiskteki şeyleri)temizlik işini yapan arkaslarim da bende oldukça işe yaramıştı umarım sende de ise yarar.

Bildiğim ve verebileceğim bu kadar NVIDIA ekran karti kullanmadım o konuda pek yardımcı olamam.

Hepsini yaptım ama anladığım kadarıyla darboğaz yapıyor öncelik bir RAM sonrada işlemci alıp sorunu çözeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı