A4 4350B sistemde 4 GB RAM'den 8 GB'a geçince performans artar mı?

Dostum FPS miktarını etkileyen en önemli şey ekran kartı ve işlemcidir işlemci ekran kartını besler ekran kartıda en yüksek oynanabilir özelliği katan parçadır evet FPS artacaktır ama bu 2-3 FPS civarı olur size şöyle örnek vereyim 4 GB bir PC ile minimum 8 GB RAM isteyen oyunu çalıştırıyorum drop yemeden oynuyorum çünkü ekran kartım güçlü o yüzden RAM'e yatırım yapmak mantıksız 4 GB RAM ile çoğu oyunu oynayabilirsin tabii oyun amaçlı bir performansmı ondan bahsetmemişsiniz iyi akşamlar.

Dostum FPS miktarını etkileyen en önemli şey ekran kartı ve işlemcidir işlemci ekran kartını besler ekran kartıda en yüksek oynanabilir özelliği katan parçadır evet FPS artacaktır ama bu 2-3 FPS civarı olur size şöyle örnek vereyim 4 GB bir PC ile minimum 8 GB RAM isteyen oyunu çalıştırıyorum drop yemeden oynuyorum çünkü ekran kartım güçlü o yüzden RAM'e yatırım yapmak mantıksız 4 GB RAM ile çoğu oyunu oynayabilirsin tabii oyun amaçlı bir performansmı ondan
Anladım dostum ne demek istediğini asıl olay ekran kartında ekran kartı çöp oldukda ister 8gb ram olsun yada 16gb 2ile 3 fps değişmez çok sağolun yardım etdiğiniz için
Aynen mobil işlemci Laptop lenovo e41 25

Son düzenleme:
yanlış bilgidir artış %10 u geçmez. yetkililer yorumu silsin lütfen
Bence keçer çünkü hem ram kullanımı azalır hem oyunlarda drop olmaz hemde Youtube da kasmalar azalır. zaten şimdi almaya niyetim yok 2 ay sonra maşımda alırım tahminim 80azn falan olur birde yardim etdiğiniz için teşekkür ederim😊

Son düzenleme:

Geri
Yukarı