A4-5000 8550M Laptopa Upgrade Önerisi

ahmejt01

Femtopat
Daha fazla  
AMD dört çekirdekli ışlemci A4-5000 APU (1.5 GHz)
4 GB DDR3.
AMD Radeon HD 8330 + 8550M 1 GB grafik kartı, 3.066 MB.

Böyle bir sistemim var(laptop).

Performansı arttırmak istiyorum neleri değişmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
A serisi APU'lar ULW (Ultra Low Power) işlemcilerdir içinde çift kanal bellek kontrolcüsü bile bulunmaz SSD takarak veya RAM alarak performans arttırabilirsiniz ama en fazla oynayabileceğiniz oyun CS:GO falan olacaktır.

4 GB aynısından bir RAM takabilirsiniz ve 120'lik bir SATA SSD takabilirsin ama çok masraf yapmaya değmez ama bunları yaparsan bilgisayarında gözle görülür bir hızlanma olur.

A serisi APU'lar ulw (Ultra Low Power) işlemcilerdir içinde çift kanal bellek kontrolcüsü bile bulunmaz SSD takarak veya RAM alarak performans arttırabilirsiniz ama en fazla oynayabileceğiniz oyun CS:GO falan olacaktır.

Hocam işlemciyi değiştirebilme imkanım varmı.
Değiştirebiliyorsam 800 TL civarında öneriniz var mı?
Çift kanal falan çalışmıyor bu işlemcilerde aynı yerine tek 8 GB alması daha iyi olur daha az güç tüketir.
Samsung M471B1G73BH0-YK0 8GB PC3L DDR3L 12800S 1600 Mhz 1.35 V Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri bunu almayı düşünüyorum ram olarak işlemciyi anlıyamadım

Hocam işlemciyi değiştirebilme imkanım var mı?
Değiştirebiliyorsam 800 TL civarında öneriniz var mı?

Samsung M471B1G73BH0-YK0 8GB PC3L DDR3L 12800S 1600 Mhz 1.35 V Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri bunu almayı düşünüyorum RAM olarak işlemciyi anlayamadım.

İşlemci değiştirme olayına girmeni hiç tavsiye etmem çok zahmetli ve değiştirebilsen bile alacağın FPS'ye değmez. Laptopu satıp elindeki parayı üstüne koyarsan APU veya R3 1200+RX550'li bir sistem toplayabilirsin belki zorlayarak.

Geri
Yukarı