A52 vs 6 ay sonra iPhone 11

Jex Blake

Hectopat
Merhaba şu anki telefonum çok yavaşladı yeni bir telefon alacağım.
Bu karşılaştırmanın adil olmadığını biliyorum.
Şu an ev taşıdığımız için imkanlarımız dahilinde Samsung A52 alabiliyoruz. Babam 6 ay sonra evdeki tadilat bitince iPhone 11 alabileceğimizi söyledi.
Şu an kullandığım telefon rezalet. Coc dahil neredeyse bütün oyunlarda kapanıyor.
Spotify'ın karne etkinliğinde bile kapanıyor.
Yani bu telefon ile 6 ay nasıl dayanabileceğim bilmiyorum.

iPhone 11 eksikleri.
-Face ID yanında parmak izi yok bu maskeli günlerde büyük bir eksik bence.
-Fiyatı 11.300 TL.

Artıları.

+iOS işletim sistemi.
+Kamera
+Prestiji
+Alınca 5-6 yıl ömürlü olacak.

A52 eksikeri.

-Malzeme kalitesi orta derece arka kapak özellikle.
-İşlemcisi 11'e göre kötü ama kullanımım için yeteri.

Artıları.

+Face ID aynı zamanda parmak izi var.
+Gördüğüm kadarıyla 4-5 yıl ömrü var.
+Fiyat performans ürünü.(5000TL)

Sıraladığım maddelerde yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyler varsa düzeltir misiniz?

Ayrıca bu süreçte babamı zor duruma sokmak istemiyorum fakat acil bir ihtiyaç olarak görüyorum.

A52 alırsam 4-5 yıl kullanıp üniversitenin 2.yılında değiştirmem gerekecek tahminen.
iPhone 11 alırsam 6 belki 7 yıl da üniversitenin sonuna denk geliyor.

Bu doğrultuda sizce hangi telefonu almalıyım fikirlerinizi merak ediyorum.

Benzer fiyattaysa A52, ucuzsa Realme 8 Pro tavsiye ederim. Biraz daha çıkabilirim derseniz Realme GT iyi seçenek olur. Özellikle işlemci açısından.
Şu an IP11 kullanıyorum, yakın zamanda kurtulup, Android'e geçmek istiyorum. Aynı fiyattaki IP11 ve Note20 Ultra'yı yan yana koyunca IP11 daha prestijli diyen varsa ona prestijli iPhone ile mutluluklar dilerim.

Sabreden derviş muradına ermiş derler🙂
Bence bekle iPhone her zaman daha stabil ve uzun ömürlüdür şimdi A52 alıp 3 sene sonra çekmeceye koymak yerine iPhone 11 al 7-8 yıl çalışır senden sonra daha annen, kardeşin falanda kullanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı