A520 anakartta overclock desteği var mı?

Turkay01

Hectopat
Çıktıgında 5800x3D almayı düşünüyorum ama ankart için karar veremedim ben genelde Intel kullandıgım için Ryzen tarafı hakkında çok bilgim yok ve 5800x3D de overclcok destegi olmadıgını okudum o zaman bende düşündüm ki overclock destegi olmayan A520 serisinden alayım dedim ama onda RAM overclocku olup olmadıgını bilmiyordum. İnternette araştırıyım dedim ne yazarsam yazayım bir A520 ankartta işlemci overclock desteği olduguyla ilgili haberler cıktı A520'lerde overclock desteginin olup olmadıgını ögrenemedim size sorayım dedim. Bir de oneriniz olursa bakabilirim Amerika'dan alacağım her şeyi işlemci sogutucusu işlemci ve anakart alacağım Newegg.com'dan almayı planlıyorum bütçem 600 650 dolar arası işlemciyi cıkınca yaklaşık 230 dolar falan kalıyor o bütçede b sogutucu bir de anakart onerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı yaklaşım, ancak A520 anakartların güç tasarımı 5800X3D'yi tam performansta taşıyabilir mi meçhul. B550 öneririm o işlemciye en az, o da PCI-e 4.0'dan mahrum kalmamak için.

Athlon için olabilir. Zaten 5800X3D de OC desteği sunmayacak. Fakat A520 ile verimli olmaz. Daha sağlam VRM olan anakart tercih edin.
"Bir Gigabyte A520 Anakart, Overclock Yapmaya İzin Veriyor - Technopat" Bir Gigabyte A520 Anakart, Overclock Yapmaya İzin Veriyor

Son düzenleme:
Athlon için olabilir. Zaten 5800x3D de OC desteği sunmayacak. Fakat A520 ile verimli olmaz. Daha sağlam VRM olan anakart tercih edin.
"Bir Gigabyte A520 anakart, overclock yapmaya izin veriyor - Technopat" Bir Gigabyte A520 Anakart, Overclock Yapmaya İzin Veriyor

Mantıklı yaklaşım, ancak A520 anakartların güç tasarımı 5800x3D'yi tam performansta taşıyabilir mi meçhul. B550 öneririm o işlemciye en az, o da PCI-e 4.0'dan mahrum kalmamak için.

A520 çöp bir çipset. X570 yakışır o işlemciye. B550'de sorun olmaz. Ama A520 takmanın şahine BMW motoru takmaktan farkı yok.

ASUS TUF Gaming A520M-Plus Wi-Fi ya da
MSI MAG A520M Vector Wi-Fi işlemciyi taşımaz mı, bir de soruma cevap alamadım A520'de RAM OC desteği var mı?

Taşımaz hocam. RAM OC desteği ise var.

MSI MAG A520M Vector Wi-Fi işlemciyi taşımaz mı, bir de soruma cevap alamadım A520'de RAM OC desteği var mı?

A520'ye neden bu kadar taktın? A serisi anakartlar olmasa keşke. En berbat çipset.

A520 yonga setli bir anakarta bu kadar tasarım yapmak tamamen anlamsız. :D

OC desteği var, Vector Wi-Fi 4600MHz'ye kadar gidiyor.
Sizin öneriniz var mı 230 dolara anakart ve sogutucu?

Sığarsa:

Sığmazsa:

5800X3D'ye yeterli gelecektir Fuma 2 ve Ninja 5.

1648055117972.png

Son düzenleme:
A520 yonga seti neden kötü arkadaşlar?

"Kötü, çöp, anlamsız" vs. altını doldurmadan yazınca havada kalıyor. Sebebini yazarsanız ikna edici olur. Nelerden uzak durmak gerektiğini görürüz.

Şurada overclock yaptığını söylemiş arkadaş.

Geri
Yukarı