Çözüldü A6 3500 sistem birden dondu ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün her zamanki gibi Sosyal'de dolaşırken bir yandan da müzik dinliyordum ve sistem birden kilitlendi gibi oldu. Ekran dondu, dinlediğim müzik durdu. Ben de biraz bekledikten sonra düzelmeyince bilgisayarı reset tuşuyla yeniden başlattım. Fanlar dönmeye başladı, Boot sesi geldi ancak ekranda görüntü yoktu. No signal hatası aldım. Ekran kartının kablolarıyla uğraştım fakat sonuç alamadım. Bu durumda ne yapmam gerekir?
Sistem şu şekilde;
AMD A6 3500 APU.
MSI A55M-P35 anakart.
Kingston 4 GB 1333 MHz CL9 RAM.
ASUS HD 5570 1 GB.
ISO-450PP PSU.

Çözüm
Hocam benim eski sistemde de aynısı oluyordu. BIOS pilini tak çıkar yapınca düzeliyordu. Bir deneyin isterseniz. :)
Hocam benim eski sistemde de aynısı oluyordu. BIOS pilini tak çıkar yapınca düzeliyordu. Bir deneyin isterseniz. :)
Hocam öncelikle teşekkür ederim, dolaylı yoldan sorunumu çözmüş oldunuz :D BIOS pilini çıkar tak yapmak için kasanın içini açtığımda dün çıkarmaya uğraştığım kartımın sabitleme vidasının takılı olmadığını gördüm. Ondan sonra kafa dank etti :D Kartı sabitleyince sorun düzeldi. Teşekkür ederim tekrardan.

Geri
Yukarı