A68HM-K sistem reset atma sorunu

1905guney1905

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar açılırken ASUS ekranından ileri gitmiyor. ASUS ekranında ya kendini resetliyor ya da kapatıyor. BIOS'a girip format atayım dedim format simgesi geliyor PC kendini kapatıyor veya resetliyor. İşlemciye macun sürdüm yine olmadı. Başka güç kaynağı denedim yine olmadı. Sizce sorun ne olabilir? Ben BIOS ayarlarının bozulduğundan şüpheleniyorum, ama onu da nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.

Sistem ASUS A68HM-K anakart.
AMD A107890K.
8 GB RAM Corsair.
500W güç kaynağı.
2.5 TB HDD 120GB SSD.

Dosya Ekleri

• IMG-20201026-WA0003.jpeg
    IMG-20201026-WA0003.jpeg
    43,6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG-20201026-WA0005.jpeg
    IMG-20201026-WA0005.jpeg
    49,5 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda format attınız mı hatalı formatta oluşabilecek bir problem bu onun dışında BIOS'dan kaynaklandığını sanmıyorum BIOS'u default ayarlara çekip deniyebilirsin.

Ya evet attım ama format yarıda kaldı ama USB ile şimdi atıyorum o ekranda bilgisayar kendini resetliyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musun?
Ya evet attım ama format yarıda kaldı ama USB ile şimdi atıyorum o ekranda bilgisayar kendini resetliyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olur musun?

Yakın zamanda format attınız mı hatalı formatta oluşabilecek bir problem bu onun dışında BIOS'dan kaynaklandığını sanmıyorum BIOS'u default ayarlara çekip deniyebilirsin.

USB'yi formatı doğru yazdırırsan o ekranda kalmaz. USB'yi biçimlendir Windows'un sitesinden Windows kurma ve USB'yi yazdırma programını indirip USB'ye temizce Windows'u kur. Tekrar USB ile başlat açılcakdır. Rufus gibi programlarla ISO olarak flasha yazdırmak bazen bu tür sıkıntı yaratır dediğim Windows'un programı ile yapman gerek.
- Windows için yükleme medyası oluşturma ( media creation tool ile formatı indirip usbye yazdırıcaksın kısaca )

+ Olarak eğer başlangıç onarma yerine girebiliyorsan oradan komut istemcisine girip (CMD) şu kodları sırasıyla yaz.
- Diskpart
- List disk.
- Select 1 (listede hangisi senin Windows'un kurulu olduğu yerse onu seç)
- Creat Partition primary.

Bu işlem harddiski temizler Windows ekranında kalma sorununda kurtulup format atabilirsin.

Son düzenleme:
USB'yi formatı doğru yazdırırsan o ekranda kalmaz. USB'yi biçimlendir Windows'un sitesinden Windows kurma ve USB'yi yazdırma programını indirip USB'ye temizce Windows'u kur. Tekrar USB ile başlat açılcakdır. Rufus gibi programlarla ISO olarak flasha yazdırmak bazen bu tür sıkıntı yaratır dediğim Windows'un programı ile yapman gerek.
- Windows için yükleme medyası oluşturma ( Media creation tool ile formatı indirip USB'ye yazdırıcaksın kısaca )

+ Olarak eğer başlangıç onarma yerine girebiliyorsan oradan komut istemcisine girip (CMD) şu kodları sırasıyla yaz.
- Diskpart.
- List disk.
- Select 1 (listede hangisi senin Windows'un kurulu olduğu yerse onu seç)
- Creat Partition primary.

Bu işlem harddiski temizler Windows ekranında kalma sorununda kurtulup format atabilirsin.

Dediğin gibi temiz kurulumda kurdum USB'ye ama yine olmadı başlangıç onarmayada giremiyorum girsem yapacağım dediklerini de.

Geri
Yukarı