A7 2017 orijinal şarj kablosu nereden bulunur?

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Babamın A7 2017 orijinal telefonunun şarj kablosunun ucu hafif yamulmuş. Bu yüzden temassızlık yapıp ya hızlı şarj etmiyor ya da hiç şarj etmiyor. Sonuç olarak bize hızlı şarja olanak sağlayacak bir şarj kablosu önerisi lazım, adaptörde sorun yok.

MediaMarkt'tan bir bakayım dedim de 75-80 TL civarı komik bir rakam yazıyor. Düşününce orijinal 15W bir hızlı şarj kablosu için bu rakamlar komik rakamlar. Yani kablosu bu kadarsa adaptörü 150-200 TL falan herhalde? Sizin bir tavsiyeniz var mı? Orijinal ve ucuz satan bir yer var mı? Yoksa yan sanayi bir kablo alıp geçsem de 15W için yeterli olur mu?

Ben de A5 2017 kullanıyorum. Ankerin kablosunu aldım kablom eskiyince orijinalinden bile iyi oldu. Bence orijinal bulmaya çalışmayın gereksiz fiyatlar isteniyor.

Hala A3 2015 model fosilini kullanıyorum ama yine de Samsung'un orijinal şarj cihazına 100TL bayıldım ve telefon hala taş gibi çalışıyor. Ailemdekiler hep çakma adaptör kullandıkları için bataryalarına zarar vermekten ileri gidemediler. O yüzden direkt Samsung'a yönelmenizi tavsiye ederim hocam, fiyata takılmayın derim.

Hala A3 2015 model fosilini kullanıyorum ama yine de Samsung'un orijinal şarj cihazına 100TL bayıldım ve telefon hala taş gibi çalışıyor. Ailemdekiler hep çakma adaptör kullandıkları için bataryalarına zarar vermekten ileri gidemediler. O yüzden direkt Samsung'a yönelmenizi tavsiye ederim hocam, fiyata takılmayın derim.
Hocam yan sanayi derken üstteki arkadaşın dediği gibi Anker vb. markalardan bahsediyorum. Gidip 5-10 TL'lik kablo almayacağım tabii. Ancak 75 TL gibi bir ücret 15W bir şarj kablosu (adaptörsüz sadece kablo) için gereksiz geldi. Adaptör değil sonuçta bahsettiğimiz şey, dümdüz bir kablo. Adaptörüm zaten orijinal bir şekilde elimde bulunuyor.
Ben de A5 2017 kullanıyorum. Ankerin kablosunu aldım kablom eskiyince orijinalinden bile iyi oldu. Bence orijinal bulmaya çalışmayın gereksiz fiyatlar isteniyor.
Ben de gereksiz buldum. Sadece 1 kablo alacağım, adaptörüm var yani. Ancak 75 TL cidden fazla geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı