A7 2017 Soft Brick Oldu ve TWRP Yüklenmiyor

rathsof

Femtopat
Katılım
18 Kasım 2020
Mesajlar
11
Selamlar. Telefon anlayamadığım bir nedenden dolayı açılmıyor yani ekranda logo gözüküyor fakat dahası yok logoda kalıyor. Telefonun kendi Recovery modundan data wipe yapıp stock ROM atacaktım lakin Recovery ekranında factory reset atmak istediğimde veya Wipe Cache Partition yapmak istediğimde "failed to clear BCB message failed to find /misc Partition" hatası alıyorum. Yani telefonun kendi Recovery menüsünden bir şey yapamıyorum. Ben de son çare olarak TWRP kurmayı denedim fakat bu seferde Odin'de TWRP'yi yüklerken fail hatası veriyor. Araştırdığım kadarıyla OEM (Bootloader) kilidi açık olmadığından diye yorumlar gördüm. OEM kilidini açmam için telefonun açılması gerekiyor ve böyle bir çıkmazda kaldım. Telefonu açmadan OEM kilidini nasıl açarım veya Odin'deki fail hatasını nasıl düzeltirim? Bilgisi olan varsa yardım ederse çok memnun olurum. Benim için çok önemli.
 
KS
KS
R

rathsof

Femtopat
Katılım
18 Kasım 2020
Mesajlar
11
Stock ROM recovery modundan değil, download modundan yüklenir. Buradan stock ROM'u indirin ve bilgisayarınıza Odin'i kurun. Ardından dosyaları uygun yerlerine koyup ek adımlar varsa ek adımlara da dikkat ederek yükleyin.
stock romun download modundan yüklendiğini ben de biliyorum fakat önce sorun çıkmaması için twrp ile data wipe yapmam gerek onu nasıl çözeceğim sorun da o zaten
 

Yeni konular

Yukarı