A80 Ne Zaman Çıkacak? Kaç TL Olacak?

Daha fazla  
A80'in çıkış tarihini biliyor musunuz? Sizce ne kadarlık bir fiyattan çıkar ve yaza kadar ne kadar olur? Özelliklerine falan Epey'den baktımda A70'in 3400'ten çıktığını düşünürsek bu 3800 gibi bir fiyattan çıkarsa sizce bu özelliklerle by fiyata değer mi? Teşekkürler.

A70 in avrupa fiyatı 400 euro yani 2.770 TL şuan 3.200 TL ye satılıyor.

A80 in fiyatı ise 650 euro yani vergisiz 4.500 TL. tahmini 5.200 TL civarına giriş yapar fakat ötv zammı sonrası 6000 TL ye yakın da olabilir.

Avrupa piyasay çıkış tarihi 29 mayıs olarak gözükmekte tahmini bizdede haziran ayı içerisinde satışa çıkar fakat bu kadar parayı buna vermezdim.

Honor 10 alırdım ben olsam. Veya s9 plus.

A70 in avrupa fiyatı 400 euro yani 2.770 TL şuan 3.200 TL ye satılıyor.

A80 in fiyatı ise 650 euro yani vergisiz 4.500 TL. tahmini 5.200 TL civarına giriş yapar fakat ötv zammı sonrası 6000 TL ye yakın da olabilir.

Avrupa piyasay çıkış tarihi 29 mayıs olarak gözükmekte tahmini bizdede haziran ayı içerisinde satışa çıkar fakat bu kadar parayı buna vermezdim.

Honor 10 alırdım ben olsam. Veya s9 plus.
Hakikaten ya. 3500 TL civarı bütçem var A80 bakılmaz o zaman. Yaza kadar ucuzlarsa s9+ almak isterim ucızlamazsa A70'i de beğendim. Teşekkürler.

Hakikaten ya. 3500 TL civarı bütçem var A80 bakılmaz o zaman. Yaza kadar ucuzlarsa s9+ almak isterim ucızlamazsa A70'i de beğendim. Teşekkürler.
Yıllar önce samsung'u bırakmış biri olarak oppo xiaomi huawei veya honor öneririm. Ne çinliler eski ucuz dandik telefon yapan çinliler nede samsung dünya mobil teknolojisine yön veren samsung.

Yıllar önce samsung'u bırakmış biri olarak oppo xiaomi huawei veya honor öneririm. Ne çinliler eski ucuz dandik telefon yapan çinliler nede samsung dünya mobil teknolojisine yön veren samsung.
Hocam bu bütçe civarında model olarak ne önerirsiniz? Kamera, batarya, performans başlıca önemli noktalar.

Hocam bu bütçe civarında model olarak ne önerirsiniz? Kamera, batarya, performans başlıca önemli noktalar.

Çok zor bir soru tam bir cevabı malesef yok.

Oneplus 5T
392504

Honor 10

392505

LG G7

392506

LG V30 Plus

392507

Hepsi güzel cihazlar ama hepsinin bir artısı bir eksisi bulunuyor.

Mesela LG V30 Plus un kamera ve ses kalitesi çok üstün fakat LG nin G3 den itibaren kronik problemleri bulunuyor cihazda her an bir problem yaşayabilirsiniz hissi oluyor.

Honor 10 yine performans olarak mate20 pro performansında fakat uygun fiyatlı bir model olsada masaya koydugunuzda aa o honor mu demez kimse ama mate20pro veya p30pro olduğu zaman iş değişir.

Yine OnePlus5T hem işlemci hem ram hemde performans olarak oldukça iyi bir cihazken istanbulda yaşamıyorsanız yedek parçasını bulmak arıza durumunda veya kılıf gibi konularda destek sıkıntısı var.

bu 4 cihazda bütçenize uygun kaliteli cihazlar ama hangisini alırdım inan bilmiyorum çünkü benim gözüm şuan p30pro da :(

Çok zor bir soru tam bir cevabı malesef yok.

Oneplus 5T Eki Görüntüle 392504

Honor 10

Eki Görüntüle 392505

LG G7

Eki Görüntüle 392506

LG V30 Plus

Eki Görüntüle 392507

Hepsi güzel cihazlar ama hepsinin bir artısı bir eksisi bulunuyor.

Mesela LG V30 Plus un kamera ve ses kalitesi çok üstün fakat LG nin G3 den itibaren kronik problemleri bulunuyor cihazda her an bir problem yaşayabilirsiniz hissi oluyor.

Honor 10 yine performans olarak mate20 pro performansında fakat uygun fiyatlı bir model olsada masaya koydugunuzda aa o honor mu demez kimse ama mate20pro veya p30pro olduğu zaman iş değişir.

Yine OnePlus5T hem işlemci hem ram hemde performans olarak oldukça iyi bir cihazken istanbulda yaşamıyorsanız yedek parçasını bulmak arıza durumunda veya kılıf gibi konularda destek sıkıntısı var.

bu 4 cihazda bütçenize uygun kaliteli cihazlar ama hangisini alırdım inan bilmiyorum çünkü benim gözüm şuan p30pro da :(
Teşekkür ederim hocam dediklerinize bakacağım. A70 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ne de Samsung dünya mobil teknolojisine yön veren Samsung.
Samsung eskiye göre çok daha iyi bir firma ve teknolojiye yön veren firma olma durumunu da hiçbir zaman kaybetmedi. Eskiye göre yazilim ve işlemci tarafinda çok büyük bir ilerleme kaydeden bir Samsung var karşımızda. Ayni zamanda Amoled ekran konusunda sektörün bir numarasi, bu ekranlari başka markalara da satiyor. RAM ve depolama teknolojileri konusunda da çok iyi bir marka durumunda. Samsung eski Samsung değil demenin bir mantıkli yani yok.

Samsung eskiye göre çok daha iyi bir firma ve teknolojiye yön veren firma olma durumunu da hiçbir zaman kaybetmedi. Eskiye göre yazilim ve işlemci tarafinda çok büyük bir ilerleme kaydeden bir Samsung var karşımızda. Ayni zamanda Amoled ekran konusunda sektörün bir numarasi, bu ekranlari başka markalara da satiyor. RAM ve depolama teknolojileri konusunda da çok iyi bir marka durumunda. Samsung eski Samsung değil demenin bir mantıkli yani yok.

Ozaman şöyle cevaplayalım. Bundan 3-4 yıl öncesine kadar dünya mobil teknolojisine Apple-Samsung ortak yön veriyordu bunda zaten hem fikiriz. İlk 64 bit işlemci apple ilk 64bit işletim sistemi apple ilk superamoled ekran ve büyük hacimli üretim samsung vb. gibi.

Fakat sonra ne oldu ? Çinlilerin yükselişi başladı diyebiliriz.
Şuan çinli BOE firması samsung kadar olmasada LG den fazla oled panel üretmekte ve huawei gibi bazı çinli firmaların oled panel ihtiyacını karşılamaktadır yani samsung artık oled üretiminde tekel değil.

Diğer yandan ceptelefonlarında çift kamera ile boke efektini ne samsung ve apple ilk olarak HTC uygulasada yüksek hacimli kullanıcıya erişim ve kullanmaya başlangıç olarak Huawei P9 ile oldu. Leica destekli çift kamerası ile boke efektkli fotoğraflar çekerken samsung da'da apple'dada böyle bir özellik yoktu.

Yine ekran içi parmak izi okuyucu 2 yıldır çinlilerin yapabildiği birşeyken ve yüksek hacimli satış Huawei mate20 pro ile kullanıcı ile buluşmuşken yine apple ve samsung da bu teknoloji yoktu apple'da hala yok samsung ise s10plus a yeni entegre etti.

Bir başka yeni teknoloji test kablosuz şarj yine huawei mate 20 pro ile geldi , samsung s10plus ile yeni olarak ekledi cihazlarına.

Yıllardır sadece sektöre 2 firma yön verirken bugün baktığımızda durumlar değişmiş.

Yine ilk kavisli ekranı (pazara ticari olarak sunulan cihazdan bahsediyorum) ne samsung ne apple , bambaşka firma yapıp piyasaya sürdü ardından huawei ve samsung cihazlarını tanıttığında gördük ki yılların panel üreticisi samsung huawei nin altında kalan bir cihaz üretmiş ve cihaz üretimindeki problemler yüzünden samsung fold üretimi 2 ay ertelendi ekranların kırılmasından dolayı.

Sonuç olarak artık çinli firmalarda sağlam ar-ge yaparak öne geçiyorlar sadece ucuz cihaz üretmiyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı