A9 9425 sistemde SSD taktıktan sonra yüksek CPU kullanımı

Fetch

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımın sorunu şu: İlk aldığım zamanlar Win 8.1 kurmuştum ama bilgisayarım kasmaması gereken uygulamalarda bile aşırı derecede kasıyordu. Sonra aldığım bilgiye göre bilgisayarımın Windows 10 sertifikalı olduğunu öğrendim ve bunun üzerine Windows 10 kurdum ve Win8'den kasan uygulamaların Windows 10'da kasmadığını fark ettim.

O zamanlar bir problem yoktu. Bilgisayarımı biraz daha hızlandırmak için bir SSD aldım. İşte o gün neredeyse inanılmaz bir yavaşlama oldu. Bilgisayarımda gerçekten saçma sapan noktalarda CPU kullanımı 80'leri görüyor. Atacağım fotolarda kullanım az gözükmüş olabilir ama 10 senelik bir bilgisayar kullanıcısıyım, böyle bir bilgisayarın bu derece CPU kullanımının fazla olmayacağını biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    39,5 KB · Görüntüleme: 27
  • 3.png
    3.png
    53,4 KB · Görüntüleme: 32
  • Adsız.png
    Adsız.png
    67,7 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam en fazla kullanan Windows ses aygıtı kullanıyor oda yüzde 15 olarak gösteriyor yoksa diğer bütün uygulamalar yüzde 0'dan az kullanıyor.

Hocam cihazı açtığınız gibi yüksek CPU kullanıyor galiba. Cihazı açıldıktan 1 dakika sonra yeniden başlat yapın.
Ayrıca ses aygıtının sürücülerini kontrol edin, aygıt yöneticisinden. Ünlem falan var mı diye.

Geri
Yukarı