Abartıldığını düşündüğünüz oyun veya oyun serileri nelerdir?

Witcher 3, Elden Ring, FIFA, Half-Life 2, Dishonored, Batman Arkham serisi diye uzar gider. Aklıma gelenleri yazdım.

Bir de, Dying Light 1 ve 2 (2. oyunun aksiyon sistemini beğenemedim) Sekiro, death loop, Forza serisi, ve Resident Evil remake serisi.

Son düzenleme:
Souls like oyunları. Çok severim ama bu kadar hype bana mantıksız geliyor. Çünkü niş bir oyun türü. Herkesin zevk alabileceğini düşünmüyorum.

Death stranding var bir de. Sırf kojima'ya saygıdan laf edilemiyor da en sıkıldığım oyun olabilir:D

Elden Ring'in bu kadar abartıldığının nedeni insanların uzun zamandır içi bu kadar dolu oyun oynamamasından kaynaklanıyor. Son zamanlarda çıkan her oyun (buna Horizon'lar Days Gone'lar filan da dahil) birbirinin kopyası oyunlar görüyoruz hep. Hepsi aynı şablonda gidiyor. Ana görevleri hariç tutuyorum. Yan görevleri ele alalım. Hepsinde git şunu topla, şurayı ele geçir tarzı görevler olduğu için insanlar sıkıldı.

God of War'da bile aynı miniboss türü vardı. Hepsi omzunda bir şey taşıyan trollerdi. Öldürme animasyonuna kadar kopyalanmıştı. He eğlendiriyor mu eğlendiriyor. Oynanışıyla kurtarıyor.

Ama elden ringde bu durum biraz farklı. Onda da bazı yerler tekrar ediyor ama inanılmaz bir çeşitlilik var. Bir bossa geldin diyelim. O bossu bir daha görmen belki 10 saat sürüyor. O 10 saat içinde birçok farklı boss filan görüyorsun. Çoğu oyunun yapmadığı üşendiği şeyi yapmışlar adamlar. Başkası 10 boss tasarlayıp 20 saatlık bir oyuna yayarken, bu adamlar atıyorum 100 boss tasarlayıp 30 saatlik bir oyuna yaymışlar.

Haliyle millet de bu kadar dolu oyunu görünce çıldırdı. He oyun diğer souls oyunlarına benzemiyor mu evet benziyor. Hatta ilk çıktığında bu bildiğin Dark Souls 3 olmuş dedim. Gömdüm animasyonlarına kadar aynı filan dedim. Ama biraz daha detaylı inceleyince oynanışın aynı olmasını bir kenara atıp içeriğe odaklanıyorsunuz. Diğer oyunlardan kaç gömlek üstün olduğunu anlıyorsunuz.

Valorant Riot oyunu olmasa bu kadar üste çıkarılmazdı bence. Oynayanlarına lafım yok ancak oyunun gereksiz yere aşırı derecede abartıldığını düşünüyorum. Riot'tan değil de başka bir firmadan çıksaydı o oyun muhtemelen bu kadar abartılmayacaktı.

GTA.

2, 3, 4, 5, SA ve VC oynadım öyle abartılacak müthiş oyunlar değiller.

NFS Most Wanted 2005 ve Undeground'lar

Yani Underground 1 ve The Run'a kadar hepsini oynadım. ProStreet > All diyebilirim.

Ryaaan Cooopeeerrr! My maaaaan is now Showdown King!

Elden Ring'in bu kadar abartıldığının nedeni insanların uzun zamandır içi bu kadar dolu oyun oynamamasından kaynaklanıyor. Son zamanlarda çıkan her oyun (buna Horizon'lar Days Gone'lar filan da dahil) birbirinin kopyası oyunlar görüyoruz hep. Hepsi aynı şablonda gidiyor. Ana görevleri hariç tutuyorum. Yan görevleri ele alalım. Hepsinde git şunu topla, şurayı ele geçir tarzı görevler olduğu için insanlar sıkıldı.

God of War'da bile aynı miniboss türü vardı. Hepsi omzunda bir şey taşıyan trollerdi. Öldürme animasyonuna kadar kopyalanmıştı. He eğlendiriyor mu eğlendiriyor. Oynanışıyla kurtarıyor.

Ama elden ringde bu durum biraz farklı. Onda da bazı yerler tekrar ediyor ama inanılmaz bir çeşitlilik var. Bir bossa geldin diyelim. O bossu bir daha görmen belki 10 saat sürüyor. O 10 saat içinde birçok farklı boss filan görüyorsun. Çoğu oyunun yapmadığı üşendiği şeyi yapmışlar adamlar. Başkası 10 boss tasarlayıp 20 saatlık bir oyuna yayarken, bu adamlar atıyorum 100 boss tasarlayıp 30 saatlik bir oyuna yaymışlar.

Haliyle millet de bu kadar dolu oyunu görünce çıldırdı. He oyun diğer souls oyunlarına benzemiyor mu evet benziyor. Hatta ilk çıktığında bu bildiğin Dark Souls 3 olmuş dedim. Gömdüm animasyonlarına kadar aynı filan dedim. Ama biraz daha detaylı inceleyince oynanışın aynı olmasını bir kenara atıp içeriğe odaklanıyorsunuz. Diğer oyunlardan kaç gömlek üstün olduğunu anlıyorsunuz.

Dostum sen içeriği dolu oyun görmemişsin. Sürekli önüne gelen her şeyi öldürdüğün bir oyun. 2009'dan bu yana yani Demon Souls'tan beri bir arpa boyu yol ilerlememiş bir oyun türüdür souls like. Elden Ring bu seriye hiçbir yenilik getirmiyor aksine daha kötü bir şekilde önceki oyunları taklit ediyor. Tek farkı sözde açık dünya olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı