Abartıldığını düşündüğünüz oyun veya oyun serileri nelerdir?

Dostum sen içeriği dolu oyun görmemişsin. Sürekli önüne gelen her şeyi öldürdüğün bir oyun. 2009'dan bu yana yani demon Souls'tan beri bir arpa boyu yol ilerlememiş bir oyun türüdür souls like. Elden Ring bu seriye hiçbir yenilik getirmiyor aksine daha kötü bir şekilde önceki oyunları taklit ediyor. Tek farkı sözde açık dünya olması.

Ne deyim atariden bu zamana kadar bir sürü oyun oynadım. Senin içeriği dolu oyun dediklerini de kesin oynamışımdır. Sen biraz fazla ön yargılısın bence. Önceden bu ne la dediğim çok türü severek oynadım. Souls oyunlarına da bakış açım öyleydi. İçine girene kadar. Denersen belki fikrin değişir.

Aynen öyle hocam her oyunun kusuru var, her oyun eleştirilmeli, eleştirene de laf atılmamalı. Hele ki oynamadın damgası falan hiç vurulmamalı bu yanlış bence. Bu oyunlar filmler gibidir, herkese hitap etmez, herkes sevemez. Mesela ben RPG olarak New vegasa bayılırım ama oyuna baktığımda vuruş hissi falan yok, aksiyonu için oynanacak bir oyun değil öyle herkese hitap etmez. RDR, God of War da öyle. Oynayan kişi h&s türü sevmiyordur, savaşmak yorucu geliyordur. Ya da hantal ve gerçekciliğe odaklı oyunları sevmiyordur. Kişisel görüşler bunlar hep.
Kesinlikle. Abartılacak hiçbir oyun yok. Hepsinin az veya çok kusuru var. Bir şeyin fanı olunmasına rağmen eleştirebilmek önemli. Sektör gelişimi ancak öyle sağlanır. Onca konuşmanın üstüne RDR2 oyun saatini paylaşmanı istemeleri güzel denk geldi :D

Son düzenleme:
RDR 2. oyunu Low ayarlarda oynayıp bitirdim ve sanki karakterlerin üzerine tereyağı sürüp göz olsun diye 2 tane nokta koymuşlar gibi.
Texture Quality'nin Low kademesine o kadar abanmışlarki CS 1.6'nın duvarları bile daha gerçekçi. Oyunu acı çekerek bitirdim yemin ediyorum. Ciddem gram zevk almadım hikayesinden oynayış tarzından. Bence grafikleri güzel diye şişirilmiş balon bir oyun.

RDR 2. oyunu Low ayarlarda oynayıp bitirdim ve sanki karakterlerin üzerine tereyağı sürüp göz olsun diye 2 tane nokta koymuşlar gibi.
Texture Quality'nin Low kademesine o kadar abanmışlarki CS 1.6'nın duvarları bile daha gerçekçi. Oyunu acı çekerek bitirdim yemin ediyorum. Ciddem gram zevk almadım hikayesinden oynayış tarzından. Bence grafikleri güzel diye şişirilmiş balon bir oyun.

O Low ayar olmasa belki oyunu açamayacaksın.
Oyuna sistemin yetmiyor diye oyunu suçlayamazsın.

Oyununu normalde ultrada oynaman gerektiği ama sen de dahil olmak üzere sistemi yetmeyen insanlar için low ayarı olabildiğince düşük yapmaya çalışmış olabilirler mi?

Bir düşünelim. The Witcher 3 olabilir. 🙂

Bu arada RDR 2 Falan abartıldığı yok. Oyun dünyanın en iyi oyunu. Adamlar yapmak için ellerinden geleni yapmışlar. Çok gerçekçi bir oyun. Daha ne isterseniz. 🙏

Bioshock serisi. Evreni cok guzel ama ilk iki oyunun rezalet combat mekanikleri neye gore begenilmis anlamadim. Kütük resmen. Onu gectim gelistiricilerin NPC tasarlamaktan, oyunun loot sistemini dengelemekten falan haberi bile yok. Infinte'de en son cozemeyince herhalde Elizabeth'e birakmislar o isi. 3 oyun da abartiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı