ABC Uzantılı Virüs Nasıl Temizlenir?

Kaspersky ile tam tarama yapın.
Düzelmezse bildiğiniz bir tarihe sistemi geri yükleyin.

Ya da Kaspersky rescue disk ile PC'yi temizleyebilirsiniz.

@Soner Gözüpek muhtemelen Cryptolocker türevinde bir virüsle karşı karşıyasınız.

Sistem korumasını açmadıysanız. Eski dosyalarınıza ulaşma ihtimaliniz mümkün görünmüyor.

Cryptolocker türevindeki virüslerden arınmak için en sağlıklısı temiz kurulum yapmak ve bilgisayarımız üzerindeki Antivirüsü aktif ve güncel tutmak.

Hem .abc diye uzantı yok muydu? Müzik ile alakalı?
+ Bu duruma karşılaşmadan önce hiç e-postanızdan bir siteye girdiniz mi?

Crptolocker türevlerinden biri bulaşmış, hiçbir antivirüs ile temizlik yapmadan önce(iş işten geçmiş artık) bulaşan ana dosyayı şifreleyip bizle paylaşabilirsen ve yanında birde açılmayan resimlerden birini atıp paylaşın.

Bazı şifre çözücü programlar dosyalarınızın bir kısmını çözebilir.

Crptolocker türevlerinden biri bulaşmış, hiçbir antivirüs ile temizlik yapmadan önce(iş işten geçmiş artık) bulaşan ana dosyayı şifreleyip bizle paylaşabilirsen ve yanında birde açılmayan resimlerden birini atıp paylaşın.
Murat abi, birlikte aç, sorunu çözebilir Mi? Hiç denemedim.

Murat abi, birlikte aç, sorunu çözebilir Mi?
? Dediğini tam anlamadım. Konu ile alakası yok çünkü o yüzden anlamadım.

Bazı şifre çözücü programlar dosyalarınızın bir kısmını çözebilir.
O şekilde çözülmüyor hepsi özel üretilmiş zararlılar en en başından çoğu kişiyi hatta Türkiyeyi haber ajansı ile bile bilgilendirmiştim, hala almaya devam ediyorlarsa kendi akıllarındandır. Bana antivirüs gerekmez defender yeterli diyen tayfa bunlar.

bu.PNG
birlikte.PNG

? Dediğini tam anlamadım. Konu ile alakası yok çünkü o yüzden anlamadım.

O şekilde çözülmüyor hepsi özel üretilmiş zararlılar en en başından çoğu kişiyi hatta Türkiyeyi haber ajansı ile bile bilgilendirmiştim, hala almaya devam ediyorlarsa kendi akıllarındandır. Bana antivirüs gerekmez defender yeterli diyen tayfa bunlar.
E-postama bir kere geldi, TTnet faturası diye.
220 lira ödediniz yazıyordu. Sonrada bir sayfaya yönlendirip bir şey indirtmeye kalkıştı :)

E-postama bir kere geldi, TTnet faturası diye.
220 lira ödediniz yazıyordu. Sonrada bir sayfaya yönlendirip bir şey indirtmeye kalkıştı
O da cryplocker türevlerinden :) Kasper oldukça bulaşmaz tabi yine de bulaşmaz diye indirmeye çalışma.
Ancak hala resimde dediğini hala anlamadım. Sen de mi abc virüsü bulaştı? Öyle olsa diğerleri de abc olurdu ve fotoğraflar gözükmezdi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı