ABD, Çip Tasarım Yazılımlarını Çin’e Vermek İstemiyor

ABD'yi bırakalım, dünya genelinde üretilen çiplerin büyük bir çoğunluğu Çin'li fabrikalarda üretiliyor. ABD'deki şirketler bile, zamanında ABD'ye yatırım yapmak yerine Çin'deki fabrikalara yatırım yaptılar. Eğer bu yatırımı çok kısa bir sürede geri döndürmeyi ve daha iyisini ABD'de kurabilmeyi başaracaklarsa, Çin'e gerek kalmaz.

ABD şu an silikon üretiminde, zamanında Çin'e verdiği yatırımı geri kendine almak için uğraşıyor. Ama çok geç.

ABD çok mu farklı?
Hiçbir farkı yok. Güya Sovyetlerin farklı bir ideolojisi var. Onlarınki de adeta kapitalism. Soğuk savaşta kızıl yayacağız diye kapitalist bir yönetim ortaya koydular. ABD'ye gelirsek onlarda kendinden başka savaşan devletleri barbar ilan ediyor ve kendi yerleştirdikleri "teröristler" ile savaşıp barış götürdük ayağına siyah altına konuyor.

Tüm dünya mı batar? Puahahah. O kedi-köpek yiyen yaratıklar şu korona belasını çıkarmasaydı ABD, Çin'i suda boğacaktı da, virüs engelledi bunu. Yatsınlar kalksınlar virüse dua etsinler.

Dostum ekonomiden vs. anlamıyorsan konuşma lütfen boş boş yorum yapıyorsun.

Tüm dünya mı batar? Puahahah. O kedi-köpek yiyen yaratıklar şu korona belasını çıkarmasaydı ABD, Çin'i suda boğacaktı da, virüs engelledi bunu. Yatsınlar kalksınlar virüse dua etsinler.

Ya cidden çok komik yorumlar yapıyorsun, umarım gerçek hayatta da böyle değilsindir yoksa girdiğin her ortamda kendini rezil edersin.

Evet biz de Çin'i ve yaptıklarını beğenmiyoruz. Ama kedi - köpek yiyen Çin, aynı zamanda dünyanın en büyük endüstrilerinden ve üretim merkezlerinden birisi.

Ya cidden çok komik yorumlar yapıyorsun, umarım gerçek hayatta da böyle değilsindir yoksa girdiğin her ortamda kendini rezil edersin.

Evet biz de Çin'i ve yaptıklarını beğenmiyoruz. Ama kedi - köpek yiyen Çin, aynı zamanda dünyanın en büyük endüstrilerinden ve üretim merkezlerinden birisi.
Aksini iddia etmedim, haklı olabilirsin. Sadece bildiğim ve duyduğum bir şeyi söyledim ben. Başka yerlere çekmeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı