ABD'den alacağım konsol NTSC olacak, biz ise PAL kullanıyoruz. Sorun olur mu?

'PlayStation' bölümünde Recep Baltaş tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

Etiketler:
  1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.500
    Yer:
    İstanbul
    Ben şu an ABD'de bulunmaktayım. Hiç aklımda olmamasına rağmen fiyatları görünce dayanamadım ve PS3 almaya karar verdim. 14 Dolar'a Metal Gear Solid 4'ü görmem bunda çok etkili oldu. Bu konunun üzerinden epey zaman geçti ama yanıtlarsanız gerçekten çok sevinirim. ABD'den alacağım konsol NTSC olacak, biz ise PAL kullanıyoruz. Bu ne gibi sorunlar çıkarabilir? "Bu sorunlar" ile kastım epey geniş bir alanı kapsıyor. Türkiye'den alacağım oyunları çalıştırabilir miyim? Gerçi Türkiye'den oyun alabileceğimi sanmıyorum bu fiyatlarla. Dolayısıyla soru ABD'den rahat ve ucuza oyun getirebilir miyim?. Voltaj farkı makineye zarar verir mi? Bizim televizyonlar makine için sorun teşkil eder mi?

1 kişi bunu beğendi.
  2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.500
    Yer:
    İstanbul
    NTSC, PAL sorunu PS3 oyunlarında sorun çıkarmaz, zira PS3 oyunları Region Free’dir. Yani oyunlarda bölge ayrımı yoktur. TV bağlantısı da artık HDMI olduğu için onda da sorun olmaz. Tek sorun Blu-ray filmlerde olur. Ülkemizde satın aldığın Blu-ray filmleri cihz ile izleyemeyebilirsin. PS3’ün içindeki güç kaynağı evrensel olduğu için sorun yok, doğrudan takıp kullanabilirsin ülkemizde.

3. Fırat_fırat

Fırat_fırat Yoctopat

Beğenileri:
    1
    Ps4 için de bu durum geçerli mi?

Yaşar Portakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş