Abdullah cidden samimi değilsin

Siz olsanız hangi sistemi alırdınız?

• FRY5-KILLER V1

Oy: 30 83,3%
  • DA-SISTEM

Oy: 6 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    36
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar öncelikle merhaba, umarım iyisinizdir. Birkaç saat önce bir sistem toplama rehberi yayınladım. Bu rehberi bir arkadaşımız görmüş ve Donanım Arşivi Forum'da bir konu açmış:

Screenshot_20200325-222629_Samsung Internet.jpg

Bahsettiği sistem şu:
Screenshot_20200325-221841_Samsung Internet.jpg

Gelen yorumlar şu şekilde:
Screenshot_20200325-222639_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200325-222703_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200325-222718_Samsung Internet.jpg

Birkaç şey söylemek isterim:
  • Başta Ryzen 5 1600 koymadık denmiş Abdullah Hacıgül tarafından. Lakin benim sistemde Ryzen 7 2700 var ve bu işlemci OC'luyken yine OC yapılmış Ryzen 5 3600'ü %5 geçebiliyor (Kaynak: Cinebench R20). Ayrıca stok soğutucusu da daha iyi.
  • Diğer bileşenlerden kısıldığı söylenmiş. Ama bizim sistemimizdeki SSD daha küçük boyutlu olmasına rağmen çok daha hızlı ve dahili soğutuculu, keza güç kaynağı hem malzeme (kapasitör ve kontrolcü) olarak daha iyi, hem daha verimli, hem de modüler kablolu. Üstelik bizim sistemdeki anakart da güç beslemesi ve soğutma bakımından üstün, birkaç artısı daha var.
  • Orada rakip olabilecek bir sistem yok denmiş, evet yok çünkü tamamen farklı klasmandalar yakın fiyatta olsalar da. Çünkü bizdeki ekran kartı stok halde saf güç olarak %40, oyunlarda %20 daha güçlü. Keza bazı arkadaşların uyguladığı VBIOS atma, UV+OC gibi işlemlerle fark daha da açılabiliyor.
  • Kasa konusuna da değineyim: Bu Gamebooster kasayı daha önce bir hafta kullanma şansım oldu, malzeme kalitesi orta seviyede ama soğutma bakımından gerçekten iyi. Benim kasada 8 fan vardı (Piyasadaki Ramtech'in sattığı Snowman RGB fanlar uyuyor kontrolcüyle) ve soğutması gerçekten iyiydi. Bunun nedeni altta, üstte ve önde geniş hava boşluklarının olması.
  • Özetlemek gerekirse, bizim sisteme "kırpılmış" denmiş lakin MOSFET soğutucusuz anakartlı, tek ısı borulu ekran kartlı, 550'lik en giriş seviyesi PSU'lu, kasasının önü anında çizilen sistem mi kırpma yoksa bizimkisi mi?
Not: Bu Nisannn isimli arkadaş uzun zamandır burada takılıp buradan oraya gelmiş gibi, yazımı aynen o şekilde çünkü. Eğer bu konuyu okuyorsa lütfen bana ulaşsın: [email protected]

Arkadaşlar öncelikle merhaba, umarım iyisinizdir. Birkaç saat önce bir sistem toplama rehberi yayınladım. Bu rehberi bir arkadaşımız görmüş ve donanım arşivi Forum'da bir konu açmış:

Eki Görüntüle 520694
Bahsettiği sistem şu:
Eki Görüntüle 520695
Gelen yorumlar şu şekilde:
Eki Görüntüle 520696
Eki Görüntüle 520697
Eki Görüntüle 520698

Birkaç şey söylemek isterim:
  • Başta Ryzen 5 1600 koymadık denmiş abdullah hacıgül tarafından. Lakin benim sistemde Ryzen 7 2700 var ve bu işlemci OC'luyken yine OC yapılmış Ryzen 5 3600'ü %5 geçebiliyor (kaynak: Cinebench R20). Ayrıca stok soğutucusu da daha iyi.
  • Diğer bileşenlerden kısıldığı söylenmiş. Ama bizim sistemimizdeki SSD daha küçük boyutlu olmasına rağmen çok daha hızlı ve dahili soğutuculu, keza güç kaynağı hem malzeme (kapasitör ve kontrolcü) olarak daha iyi, hem daha verimli, hem de modüler kablolu. Üstelik bizim sistemdeki anakart da güç beslemesi ve soğutma bakımından üstün, birkaç artısı daha var.
  • Orada rakip olabilecek bir sistem yok denmiş, evet yok çünkü tamamen farklı klasmandalar yakın fiyatta olsalar da. Çünkü bizdeki ekran kartı stok halde saf güç olarak %40, oyunlarda %20 daha güçlü. Keza bazı arkadaşların uyguladığı VBIOS atma, uv+OC gibi işlemlerle fark daha da açılabiliyor.
  • Kasa konusuna da değineyim: Bu gamebooster kasayı daha önce bir hafta kullanma şansım oldu, malzeme kalitesi orta seviyede ama soğutma bakımından gerçekten iyi. Benim kasada 8 fan vardı (piyasadaki Ramtech'in sattığı snowman RGB fanlar uyuyor kontrolcüyle) ve soğutması gerçekten iyiydi. Bunun nedeni altta, üstte ve önde geniş hava boşluklarının olması.
  • Özetlemek gerekirse, bizim sisteme "kırpılmış" denmiş lakin mosfet soğutucusuz anakartlı, tek ısı borulu ekran kartlı, 550'lik en giriş seviyesi PSU'lu, kasasının önü anında çizilen sistem mi kırpma yoksa bizimkisi mi?
Not: Bu nisannn isimli arkadaş uzun zamandır burada takılıp buradan oraya gelmiş gibi, yazımı aynen o şekilde çünkü. Eğer bu konuyu okuyorsa lütfen bana ulaşsın: [email protected]

Allah aşkına onlara mı aldırış ediyorsun? Adamlar James Donkey markasını XPG gibi, gamebooster markasını ise Razer gibi övüyorlar. Yani senin topladığın sistem çok daha iyi gibi. Üstelik o forum, abdullah ne derse onun dediğini diyor, kafaya takma. Technopattayız, rahattayız 😉😉.

Allah aşkına onlara mı aldırış ediyorsun? Adamlar James Donkey markasını XPG gibi, gamebooster markasını ise Razer gibi övüyorlar. Yani senin topladığın sistem çok daha iyi gibi. Üstelik o forum, abdullah ne derse onun dediğini diyor, kafaya takma. Technopattayız, rahattayız 😉😉.
GameBooster kasa bizim sistemde de var, bir hafta kullanmıştım, kasayı mıncıklayan birisiyseniz ön panelde sert bastırsığınızda plastik sesi geliyor ama hava akımı çok güzeldi.

Gamebooster kasa bizim sistemde de var, bir hafta kullanmıştım, kasayı mıncıklayan birisiyseniz ön panelde sert bastırsığınızda plastik sesi geliyor ama hava akımı çok güzeldi.

Yok ondan bahsetmiyorum, kasanın güzel olduğunu biliyorum, ama onlar her ürünü çok iyiymiş gibi övüyor. Yemin ediyorum, şu Abdullah'ı forumu beni kanser ediyor.

Forumları açıldığı gün yeteri kadar tartışma yaşandı. Bence tadında bırakıp, herkese başarılar demek düşer bize. Haklısın ya da haksızsın demiyorum, bir yere varamazsın diyorum. Herkes, her şeyin en iyisini kendince biliyor. Bırakın insanlar istediği yerde takılsın, istediği yerlerin önerileriyle sistemlerini dizsin. Bizzat şahsı ya da forumunu hedef alan konu açmaktan kaçınalım. Keyfimize bakalım. 🥳

Forumları açıldığı gün yeteri kadar tartışma yaşandı. Bence tadında bırakıp, herkese başarılar demek düşer bize. Haklısın ya da haksızsın demiyorum, bir yere varamazsın diyorum. Herkes, her şeyin en iyisini kendince biliyor. Bırakın insanlar istediği yerde takılsın, istediği yerlerin önerileriyle sistemlerini dizsin. Bizzat şahsı ya da forumunu hedef alan konu açmaktan kaçınalım. Keyfimize bakalım. 🥳
Ben başlatmadım olayı, kendileri bizim hakkımızda bilerek yanlış bilgilendirmede bulaşıyor. Üslubumda da bir yanlışlık yok gördüğünüz üzere.

Bizim yönetim ekibi onları kaale almıyorken onların üstümüze bu kadar gelmesi onların seviyesizliğini gösterir. Takmayın kafanıza arkadaşlar boş verin.

Ayrıca onlar sadece sistem önerisiyle teknoloji forumu olduklarını iddia ediyorlar fakat biz her yönden kaliteli bir teknoloji sitesi ve forumuyuz. Bizde bilim, felsefe ve yazılım dahil bir çok konuda yardım edilirken onlar bırakın kalitesiz sistemleriyle övünsünler.

İşlemci, RAM, anakart şu an dediğiniz fiyatlara alınamadığı için fiyat bayağı artmış alternatif koyarsak.
Fiyatın yanlış olduğunu sanmıyorum öğlen baktıktan sonra akşam bir daha kontrol etmiştim çünkü inanamayarak.
ggram.png

İşlemciye 50TL, anakarta da 15TL zam gelmiş ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı