ABD'ye gidilirse oranın kanunları ile mi yaşanır?

Last one

Femtopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba dostlar. Bugün kendimce size bir soru soracağım. Amerika'ya gitme hayalim var, kalıcı olarak yaşamak. İnternet üzerinden bir işim var, onda rahat davranamiyorum çünkü küfür eden bir insanım ve küfür seviyemi ayarlayamiyorum. Günümüz insanları da fazla alıngan ve eleştiriyi kaldıramiyorlar. En azından Türkiye'de öyle ama Amerika'da hakaret suç değil, ifade özgürlügü olsun diye ve bana çok mantıklı geldi kesinlikle çünkü bence bir insan kendini ifade etmesi için bazen hakaret söyleminden bulunabilir ama ülkemizde birine geri zekalı veya salak derseniz suç sayılıyormuş. Ben de böyle monotonlaşıyorum ve işimi daha rahat yapmak istiyorum. ABD'ye gidersem ve Türkçe içerik üretsem bile oranın yasalarına göre biri beni dava etse dahi yine Türkiye'nin yasaları ile mi yargılanırım, yoksa ABD'nin yasaları mı? Not: 5 yıl turist olmak zorundayım. Turist olarak gitsem hangisinin yasalarından yargılanırım? Cevaplarsanız çok sevinirim.

ABD vatandaşı olursanız oranın yasalarıyla ama turist için tam bir bilgim yok. Türkiye yasaları ile olabilir.

Ben dava Türkiye'den açılırsa şekinde anladım. Öyle değilmiş.

Son düzenleme:
ABD içinde oranın yasaları geçerlidir. Bunu sorman bile abes.
Yani oraya turist olarak bile gitsem oranın yasaları içinde yaşarım wow teşekür ederim. Biliyorsundur belki türkiye'de biraz fazla kısıtlayıcı yasalar ve kanunlar var bunlarla yaşamak zor geliyor.:(
ABD vatandaşı olursanız oranın yasalarıyla ama turist için tam bir bilgim yok. Türkiye yasaları ile olabilir.

Ben dava Türkiye'den açılırsa şekinde anladım. Öyle değilmiş.
Aslında doğru ztn demek istediğim şu ben turist olarak abd"deyim ama beni dava eden türkiye'den olucak mesela.

Evet hakaret suç değil, fakat mermiyi kafana yeme ihtimalin de yüksek oranda :)
ABD'de birisine hakaret eden ve birisiyle dalaşan yürek yemiştir.

Evet hakaret suç değil, fakat mermiyi kafana yeme ihtimalin de yüksek oranda :)
ABD'de birisine hakaret eden ve birisiyle dalaşan yürek yemiştir.
Kanka ben gidip adam saldırıp iştehakaret etmicem ki ben twitch yayıncısıyım ve küfür etmeden duramiyorum ve sürekli dava edilmekten korkuyorum bende bodrum'da saklanan küçük bebeler gibi orda daha rahat yayınımı yaparım :D bu arada evet biraz tehlikeli yaww

Geri
Yukarı