Abim ters davranmaya başladı

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
İlk senesini doldurdu yurt dışına gideli, uzun zamandır arayıp sormuyordu ben de özledim 20 dakika önce falan yazdım. Yazdığım şey "ne haber" di. Üzerinden 5 dakika geçti dönüş yapmadı herhalde yatmıştır dedim sildim. Ondan sonra "ne yazdın l*n" dedi ben de "yav sen benim silmemi mi bekliyorsun yazmak için" dedim. Bunun üzerine bana ne biçim konuşuyorsun sen benimle l*le deyip biraz hakaret etti ben de şakaya vurunca orta parmak emojisi ile görüldü atıp gitti. Abim normalde hiç böyle bir insan değildir. İroni mi yaptı ciddi miydi anlayamadım ama şu hayatta bana tek değer veren insanın böyle bir şey yapması beni çok kırdı. 1 aya yakındır hiç hal hatır sormuyor. Evdeyken sürekli iç içeydik.
Sizce neden böyle davranıyor olabilir? Mesafe koymalı mıyım?

Bir şeye garezi var gibi.

İlk senesini doldurdu yurt dışına gideli, uzun zamandır arayıp sormuyordu ben de özledim 20 dakika önce falan yazdım. Yazdığım şey "ne haber" di. Üzerinden 5 dakika geçti dönüş yapmadı herhalde yatmıştır dedim sildim. Ondan sonra "ne yazdın l*n" dedi ben de "yav sen benim silmemi mi bekliyorsun yazmak için" dedim. Bunun üzerine bana ne biçim konuşuyorsun sen benimle l*le deyip biraz hakaret etti ben de şakaya vurunca orta parmak emojisi ile görüldü atıp gitti. Abim normalde hiç böyle bir insan değildir. İroni mi yaptı ciddi miydi anlayamadım ama şu hayatta bana tek değer veren insanın böyle bir şey yapması beni çok kırdı. 1 aya yakındır hiç hal hatır sormuyor. Evdeyken sürekli iç içeydik.
Sizce neden böyle davranıyor olabilir? Mesafe koymalı mıyım?

Şimdi dostum senin abinin ne tip birisi olduğunu biz nerden bilelim bazısı vardır iyi anlaşır birbirini döver ama şakasına yaptığını bilir, ancak o sizin aranızda bir durum, eğer hiç böyle konuşmalar yaşamadıysanız garip gibi.

Şimdi dostum senin abinin ne tip birisi olduğunu biz nereden bilelim bazısı vardır iyi anlaşır birbirini döver ama şakasına yaptığını bilir, ancak o sizin aranızda bir durum, eğer hiç böyle konuşmalar yaşamadıysanız garip gibi.

Hiç böyle konuşmalar yapmadık hiç böyle şeyler söylemezdi bana. Bir süre hiç yazmayacağım uzun zaman bana ihtiyaç duymayıp yazmazsa ona göre davranacağım.

Sıkıntılı bir dönem geçiriyor olabilir. Aranızdaki ilişki buna izin veriyorsa, uygun gördüğünüz bir vakitte düşüncelerinizi ifade edin ama mümkünse yazılı olmasın, sesli iletişimi kullanın. Yazı, hissiyatı aktarmakta ya da anlamakta yetersiz kalabiliyor.

Ergenlik bazı bireylerde 28 yaşına kadar sürüyor diyorlar zaar (yani ergenlik triplerine girmiş olabilir) ayrıca mesajı niye sildin ki kalsaydı (özel bir şeyse ayrı.) yada sen ergenliğe girmiş olup aşırı alınganlaşmaya da başlamış olabilirsin bilemeyiz.

Arayıp sesli konuşmanız daha etkili olacaktır. Mesajla duygu iletilmez. Karşıdaki kişinin ne kastettiği bilinemez. Bizzat yaşadım. Mesajda güzel güzel konuşan insanların gerçekte nasıl biri olduğunu gördüm ve bu konuda tecrübe sahibi oldum. Aynı olanlar da var değişenler de var.
Ayrıca abiniz, kan bağınız var. Arayıp konuşarak en doğru sonuca ulaşırsınız. Tabi nazil bir dil kullanmak önemli. İlk başta siz nazik olun, o olmazsa sizde kendinizi ezdirmeyin tabi ki.
Ben bu şekilde düşünüyorum. Umarım iyi şeyler olur sizin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı