Abimle babam arasındaki çekişme

Ankara 06

Decapat
Makaleler
1
Uzun olacak kusura bakmayın. Abim de babamda çok inatçıdır. Susayım da tatsızlık çıkmasın demezler. İkisi de ergenin önde gideni, bayrak sallayanıdır. Babam hemen küser 2-3 saat hiçbir şey yapmaz, sadece trip atar. Aynı şekilde abimde öyle (abim 17 babam 43 yaşında). Dün babamın köyüne gittik. Abimin başı ağrıdı yolda. Annem de köydeki evimize gidince abime nasıl olduğunu sordu. Abim de iyi olduğunu, yolda biraz kalbinin çarpıntı yaptığını söyledi. (evde tek sağlam benim abimde, annemde ve babamda çeşitli hastalıklar var.). Sonra babam başladı yok buraya gelince şöyle oluyor böyle oluyor. Gidin teyzenizin yanına. Kalecik'e (annemin köyü, hiç sevmem.) Gidersek 20 kişi bir arabaya doluşursunız bir şey olmaz. Diye saydı da saydı. Abim de tersledi, cevap verdi. Babamda gitti 2-3 saat küstü, mangalı falan ben yaktım. Sofraya geçtik bana trip atıyor bir daha ki sefer pişir diye. Neyse bu sabah yine böyle bir olay yaşandı. Babam yine küs tekrar bir tartışma havası var. Bir yol gösterin.

Babanın sorunu nankörlük ve merhametsizlik. İsterse 60 yaşında olsun kafa yapısı gelişmediyse 15 yaşındaki çocuk gibi davranır. Benim babam da aynı senin baban gibi, tıpa tıp. Bu tarz kişilikli insanlara bir şey anlatamazsın hemen trip atar her şeyi sen biliyorsun diye.

Babanın karşısında artık 10 yaşındaki çocuk yok ki, çocuk genç delikanlı olmuş ve artık onu anlaması lazım.

Dostum ister alıngan olsun ister başka bişey. Durumum ytamamen seninkiyle aynıydı. Yanlış anlamanı istemem (Duygu sömürüsü vs) Babanın vardır elbet bir bildiği. Bende senle aynı durumdaydım. Ta ki babam vefat edene kadar. Özür dilerim bu durumda hassasım biraz. Ondan dolayı bu yorumu attım. Bundan ötürü. Bu nedenle diyorum ki: babanın değerini bil gerçekten bak. Benim babam bunları bile yapmazdı (ilgilenmezdi)...

Gençler yanlış anlamayın ama bu çekişmelere son verin demeyeceğim fakat en aza indirin diyebilirim. İnanın ne kadar yaşayacağımızı hiç birimiz bilmiyoruz ve emin olun yarın Allah korusun ailenizden birisini kaybederseniz bu atışmalarınızın pişmanlığını ömrünüz boyunca yaşarsınız. Benden size tavsiye... Gülün geçin, çok fazla takmayın bu sorunları.
Not: İnsanlar yaşlandıkça daha da duygusallaşıyorlar ve hassas bir hale geliyorlar. Bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Yok abimde babam gibi o da her şey de bir nane bulur. Hiçbir şey beğenmez babam gibi. Hiçbir şey yapmak istemez(babam gibi), bardağın hep boş taraflarından bakarlar.
Babamı zorla bu sene 30 bin TL kar elde ettirdim. Şimdi 20 bintl daha ettirmek istiyorum. Babam sadece noterden notere gidecek ama o bile zor geldiğinden istemiyor o kadar tuhaf bir insan ayrıca.
Abinizde bir sıkıntı yok gibi ama babanız biraz alıngan görünüyor. Her söylenen şeyden bir anlam çıkarmaya çalışıyor.

Yok abimde aynı babam gibi.
Gençler yanlış anlamayın ama bu çekişmelere son verin demeyeceğim fakat en aza indirin diyebilirim. İnanın ne kadar yaşayacağımızı hiçbirimiz bilmiyoruz ve emin olun yarın Allah korusun ailenizden birisini kaybederseniz bu atışmalarınızın pişmanlığını ömrünüz boyunca yaşarsınız. Benden size tavsiye... Gülün geçin, çok fazla takmayın bu sorunları.
Not: İnsanlar yaşlandıkça daha da duygusallaşıyorlar ve hassas bir hale geliyorlar. Bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Hocam durum öyle değil. Sorun sadece babam ile abim arasında ikisi de gülüp geçecek insan değil.
Babanın sorunu nankörlük ve merhametsizlik. İsterse 60 yaşında olsun kafa yapısı gelişmediyse 15 yaşındaki çocuk gibi davranır. Benim babam da aynı senin baban gibi, tıpa tıp. Bu tarz kişilikli insanlara bir şey anlatamazsın hemen trip atar her şeyi sen biliyorsun diye.

Babanın karşısında artık 10 yaşındaki çocuk yok ki, çocuk genç delikanlı olmuş ve artık onu anlaması lazım.

Evet babam hale 15 yaşında gibi. Ama abimde 8'den sonra büyümemiş gibi zihni, yeri geldiğinde susması gerektiğini idrak edemedi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı