Ablamın telefonundan bilinmeyen numaralarla uzun süreli konuşmalar yapılmış

O numaraları internette aradınız mı? Hepsi yurt dışı mı?

Müşteri hizmetlerini arayın önce bilgi almaya çalışın. İllegal bir durum başınıza iş açmasın. Olmadı numarayı kapatın.

Lütfen önce okuyup sonra yazar mısınız, oraya "şaşırdık kaldık" yazmışım ablamın kendi iradesiyle yaptığı bir durum değil.

Bizde bunu "ablam nasıl olurda yurt dışı numaraları ile konuşur" anladık. O yüzden şaşırdık.
Turkcell'den mesajlar geliyor yazıyorsunuz.
Buradan anlaşılan şey şu. Ablanızın telefon numarası üzerinden konuşulmuş. ( bunu yapanda muhtamelen ablanız) bunun üzerine babanıza ya da annenize uyarı mesajları geliyor.
Başlıkta 'ablamın telefonundan' yazıyor.

Kendimi ifade edemediğime üzüldüm gerçekten.

Evet bende üzüldüm.

Çözümü ise basit müşteri hizmetlerini arayın. İllaki bir bilgi verecekler.

O numaraları internette aradınız mı? Hepsi yurt dışı mı?

Müşteri hizmetlerini arayın önce bilgi almaya çalışın. İllegal bir durum başınıza iş açmasın. Olmadı numarayı kapatın.

Sabah ilk işimiz o olacak, şimdi çok da uğraşmak istemedik.
Bizde bunu "ablam nasıl olurda yurt dışı numaraları ile konuşur" anladık. O yüzden şaşırdık.
Turkcell'den mesajlar geliyor yazıyorsunuz.
Buradan anlaşılan şey şu. Ablanızın telefon numarası üzerinden konuşulmuş. ( bunu yapanda muhtamelen ablanız) bunun üzerine babanıza ya da annenize uyarı mesajları geliyor.
Başlıkta 'ablamın telefonundan' yazıyor.

Evet bende üzüldüm.

Çözümü ise basit müşteri hizmetlerini arayın. İllaki bir bilgi verecekler.
O cümleyi sisin için kurmadım hocam ama ilginiz için teşekkürler dediğim gibi sabah uğraşacağız.

Hattı mümkünse birkaç gün bir tuşlu telefona takıp kullanın, hiç hayra alamet durmuyor. Uçak modunda şebeke açık kalıyorsa bu müdahale sistem üzerindendir.

Online SMS siteleri var, her ülkeye ait hayali (belki de gerçek) telefon numaralarına SMS gönderiliyor ve bunu canlı olarak görebiliyorsun. Herkesin kullanımına açık oluyor. Belki bu konuyla alakasız ama benzer bir durum yaşanmış olabilir mi? Yani bir şekilde internete düşmüş ise oradan bir yolunu bulmuşlardır.

Online SMS siteleri var, her ülkeye ait hayali (belki de gerçek) telefon numaralarına SMS gönderiliyor ve bunu canlı olarak görebiliyorsun. Herkesin kullanımına açık oluyor. Belki bu konuyla alakasız ama benzer bir durum yaşanmış olabilir mi? Yani bir şekilde internete düşmüş ise oradan bir yolunu bulmuşlardır.
Bu tür şeyler uçak modunda iken asla telefona ulaşmaz hocam. Ayrıca gelen SMS'ler ve yapılan aramalar için bildirim gelir, telefonu yanıtlayabilir ve mesaj yazabilirsiniz. Belli ki telefonda bir şey var ve kullanıcının bunlara erişmesini engelliyor, ayrıca uçak modunu da işlevsiz hale getiriyor.

Geri
Yukarı