Adobe Premiere Pro'nun 55 GB RAM kullanması

glitche

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Video edit programı Premiere Pro'da 2K görüntü işlerken bile maksimum 16 GB'lara çıkan RAM kapasitem şimdi sadece Save alırken 55GB RAM kapasitesine ulaştı. Bu durumun sebebi ne olabilir? 64 GB RAM kapasitem var ama web tarayıcıma zar zor girdim yetersiz RAM'den dolayı.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-01 at 10.18.59 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-01 at 10.18.59 PM.jpeg
    76,5 KB · Görüntüleme: 97
  • WhatsApp Image 2020-10-01 at 10.23.47 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-01 at 10.23.47 PM.jpeg
    118,2 KB · Görüntüleme: 75
Yakında kullanacağım programlardan biri, ram kapasitem 16 olacak

Gözünüzü korkutmasın, o an kaç GB ram varsa ve kaç GB'ı Premiere'e ayrılmışsa onu kullanır ve manuel olarak ayarlanabilir bu. En iyi performans için her zaman en fazla RAM vermeniz gerekir. Aksi halde 8 GB RAM ile kullanıyorum ben.

Sorun 2K görüntü işlerken bile 16 GB Ram kullanan programın sadece save alırken 55GB'lara çıkması. Ordan RAM'i düşürmem alacağım performansımı kötü etkileyecektir.

RAM kullanımını bundan başka bir şekilde azaltamazsınız. En hızlı işlem için ayrılan tüm donanım özelliklerini sonuna kadar sömüren bir programdır.

RAM kullanımını bundan başka bir şekilde azaltamazsınız. En hızlı işlem için ayrılan tüm donanım özelliklerini sonuna kadar sömüren bir programdır.
Hocam soruyu anlamıyor musun? Amacım Ram kullanımını azaltmak değil. Yıllardır kullandığım program bu zaten. Sorun save alırken bu değerlere çıktığı için de save yapamadan programı kapatmak durumunda kalmam. Hâlliye çalıştığın projeyi tamamlayamıyorum.
Tavsiye için teşekkürler
8GB Tavsiye etmem. Eski kullandığım laptop 8GB kapasitesi vardı kanser oluyordum. Minimum 16 olursa 32 sizin için iyi olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı