Abra A5 V15.4 durup dururken kapanıyor

abrn

Femtopat
Cihazımı alalı 1 sene olmadı ama bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Windows'um orijinal ve güncel, bütün donanımlarım ve driverlarım günceldir ve herhangi bir korsan, crack vb. uygulama kullanmıyorum. Anlatacağım sorun için cihazı 2-3 defa servise gönderdim ama bir çözüm yolu bulunamadı. Cihazım ister şarja bağlı olsun ister olmasın aniden kendini kapatıyor. Isınmayla alakalı bir sorun olabilir diye düşündüm ama dereceler 65-70 arası seyrediyor.

Bildiğim kadarıyla oyun oynarken ulaşılan normal ısı dereceleri olması gerek bunun. Sık sık olmuyor ama ara ara gerçekleşiyor. Şu ana kadar da sadece oyun içinde gerçekleşti. Kapanmayı detaylı anlatacak olursam eğer; oyun sırasında şarjda olsun ya da olmasın bir anda cihazın elektriği kesiliyor, şarj ve güç ışığı 1-2 saniyelik sönüyor tekrardan ışıklar yanıyor ve ben güç tuşuna basmadan açılmıyor. Bu arada açarken de bu sefer sanırım ani kapanmadan dolayı cihaz biraz yavaş açılıyor. En son 1-2 gün önce oldu tam hatırlamıyorum kusura bakmayın. Açarken cihazı bu sefer "Bu pin'i artık kullanamazsınız." hatası ile karşılaştım. Servisten bana şöyle söylendi "Cihazda donanımsal bir sorun gözükmüyor, bir daha gerçekleşirse video çekip gönderin." dendi. Ama siz de takdir edersiniz ki, aniden kapanmış cihazı nasıl video çekeyim.

Aynı günün olay görüntüleyicisinde 710 tane hata vardı ve hepsini kaydettim. Bir tanesinde önemli işareti vardı ek olarak yüklüyorum. Yardımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Önemli olan hata raporunun kodu: (70368744177664),(2)
olaykapanma1.jpg

olaykapanma2.jpg

Evet, aynen öyle. 😔
Sizinkine benzer bir problemi Abra A5 v9.2 laptopumda yaşadım. Aldığımın 4. Ayında mavi ekran vermeye başladı biranda mavi ekrana giriyordu ve direk Monster'a götürüp bıraktım. SSD'si bozulmuş diyip SSD değiştirdiler ve aradan 1 ay geçmeden tekrardan mavi ekran almaya başladım. Gene götürdüm birşey yok dediler Allah bilir içinden ne değişti.. Aldığım gibi düzeldi birşeyler olmuş belli, direk sattım laptopu aşırı mutluyum. Tavsiye ederim.

Geçmiş olsun hocam. Maalesef benim de aklıma bir şey gelmiyor, sorun belki bataryadan olabilir Ama dediğim gibi sadece tahmin. Monster pişmanlıktır.
Sizinkine benzer bir problemi Abra A5 v9.2 laptopumda yaşadım. Aldığımın 4. ayında mavi ekran vermeye başladı branda mavi ekrana giriyordu ve direk Monster'a götürüp bıraktım. SSD'si bozulmuş deyip SSD değiştirdiler ve aradan 1 ay geçmeden tekrardan mavi ekran almaya başladım. Gene götürdüm bir şey yok dediler Allah bilir içinden ne değişti. Aldığım gibi düzeldi bir şeyler olmuş belli, direk sattım laptopu aşırı mutluyum. Tavsiye ederim.

Mavi ekran hatası başka aniden kapanması başka. Satmak konusunda ise biraz riskli çünkü muhtemelen cihazda bir problem var ve alacak kişiye bunu bildirmesi lazım. Ayrıca cihazda problem olduğu için piyasanın da altına satmak zorunda kalacak. Muhtemelen zarar edecek, ama bence yaptırabiliyorsa yaptırdıktan sonra direk elinden çıkarmalı sizin de dediğiniz gibi.

Geçmiş olsun hocam. Maalesef benim de aklıma bir şey gelmiyor, sorun belki bataryadan olabilir Ama dediğim gibi sadece tahmin. Monster pişmanlıktır.

Mavi ekran hatası başka aniden kapanması başka. Satmak konusunda ise biraz riskli çünkü muhtemelen cihazda bir problem var ve alacak kişiye bunu bildirmesi lazım. Ayrıca cihazda problem olduğu için piyasanın da altına satmak zorunda kalacak. Muhtemelen zarar edecek, ama bence yaptırabiliyorsa yaptırdıktan sonra direk elinden çıkarmalı sizin de dediğiniz gibi.
Aynı fikirde olduğumuza sevindim.

Sizinkine benzer bir problemi Abra A5 v9.2 laptopumda yaşadım. Aldığımın 4. Ayında mavi ekran vermeye başladı biranda mavi ekrana giriyordu ve direk Monster'a götürüp bıraktım. SSD'si bozulmuş diyip SSD değiştirdiler ve aradan 1 ay geçmeden tekrardan mavi ekran almaya başladım. Gene götürdüm birşey yok dediler Allah bilir içinden ne değişti.. Aldığım gibi düzeldi birşeyler olmuş belli, direk sattım laptopu aşırı mutluyum. Tavsiye ederim.
Son çarem o olacak sanırım, düşünmedim değil. İstanbul'daysanız eğer bildiğiniz yer var mı ? Cihazım daha nerdeyse sıfır çünkü iyi bir fiyata alabilecek.

ccleaner'i yüklemeni tavsiye edrim bendede aynı sorun olmuştu ccleaner de kayıt defteri diye birşey var oraya giriyorsun tüm sorunlarını çözüyor bence bi dene sorun devam ederse bilgisayara format at yada sıfırla dahada olmazsa ssd diskten kaynaklı olabilir değiştirmeni yada temizlettirmeni tavsiye ederim.
Eki Görüntüle 756617
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (4).png

ccleaner'i yüklemeni tavsiye edrim bendede aynı sorun olmuştu ccleaner de kayıt defteri diye birşey var oraya giriyorsun tüm sorunlarını çözüyor bence bi dene sorun devam ederse bilgisayara format at yada sıfırla dahada olmazsa ssd diskten kaynaklı olabilir değiştirmeni yada temizlettirmeni tavsiye ederim.
Eki Görüntüle 756617Eki Görüntüle 756619Eki Görüntüle 756622
Aslında böyle şeylerle çözüleceğini sanmıyorum. Farklı bir iş var gibi duruyor. Bu kadar basit olsaydı eğer serviste çözülürdü diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı