Abra A5 V16.6.3 Edge'de Twitch izlerken 80-90 derece

Şahsi görüşüm "boşta" 60 70 anormaldir ama Intel de durum nedir bilmiyorum. Laptopu masada ve fanları tıkamayacak şekilde arkasını kaldırıp oyundan sıcaklık değerleri atabilir misiniz?

Şu an bilgisayara tam tarama yapıyorum. Bittikten sonra atacağım hocam.

Hocam hala yüksek gibime geldi. Yazılımsal bir hata olabilir. Test yapıp atmanız en iyisi olur.

Valorant testimi tamamladım. Bilgisayar düz bir zeminde altı açılmadan 69-78 derece arasında gidip geldi. Valorant testi MSI Afterburner ile yapıldı. CS:GO Control Center 3 ile yapıldı ve sıcaklıklar maksimum 81(CPU) minimum 71'i gördü.
Not: Dayımın evi bir toki evi ve petek sıcaklıklarını ayarlayamıyoruz. Peteğe 5sn dokunduramıyoruz elimizi yanıyor. Bilgisayar 4 aylık ve günlerce uzun uzun kullanıldı. Sanırım termal macun değişim vakti geldi ortamda sıcak olunca sıcaklıklar kaçınılmaz oldu. Bence sorun oyunlardaki sıcaklıklar değil masaüstünde ki sıcaklık. Onuda anlayamadım gitti.

Son düzenleme:
Şu an bilgisayara tam tarama yapıyorum. Bittikten sonra atacağım hocam.

Valorant testimi tamamladım. Bilgisayar düz bir zeminde altı açılmadan 69-78 derece arasında gidip geldi. Valorant testi MSI Afterburner ile yapıldı. CS:GO Control Center 3 ile yapıldı ve sıcaklıklar maksimum 81(CPU) minimum 71'i gördü.
Not: Dayımın evi bir toki evi ve petek sıcaklıklarını ayarlayamıyoruz. Peteğe 5sn dokunduramıyoruz elimizi yanıyor. Bilgisayar 4 aylık ve günlerce uzun uzun kullanıldı. Sanırım termal macun değişim vakti geldi ortamda sıcak olunca sıcaklıklar kaçınılmaz oldu. Bence sorun oyunlardaki sıcaklıklar değil masaüstünde ki sıcaklık. Onuda anlayamadım gitti.
Hocam o ürünüleri satarlarken nasıl ballandıra ballandıra anlatıyorlarsa siz de götürün garantiye bastıra bastıra söyleyin. Gerekirse şikayet edin. Çünkü bırakın uzun süre kullanmayı, işlemcinin üstüne battaniye koysanız gene de o seviyeye çıkmaması lazım.

Hocam hala yüksek gibime geldi. Yazılımsal bir hata olabilir. Test yapıp atmanız en iyisi olur.
Testlerimi attım hocam. Monster servisini aradığımda Kaspersky ile tam tarama yapın devam ediyorsa servise gönderin onarım veya değişiklik sağlarız dediler. Bende 6 ay içinde kusurlu bir ürüne para iadesi isteme hakkım var dedim. Onlarda bildiklerini söylediler. Hakkımı bilmesem anca değişim isteyebilirim olaya bak.

Geri
Yukarı