Abra A5 v17.2 RDR2 oynarken 85 derecede sabit kalıyor

Berkant0606

Yoctopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v17.2 cihazım var, alalı 2 hafta oldu. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı ama RDR2 oynarken GPU sıcaklık değeri 85 de sabit kalıyor. Bu normal midir, ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkarır mı bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra A5 v17.2 cihazım var, alalı 2 hafta oldu. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı ama RDR2 oynarken GPU sıcaklık değeri 85 de sabit kalıyor. Bu normal midir, ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkarır mı bana?
Evet normaldir, güçlü sayılabilecek ve biraz daha fazla güç çeken bir GPU olduğundan o sıcaklıklarda olması normal.

Normaldir Clevo kasa olduğu için pek de yapacak bir şey yok yoksa sogutucuyla da destekleyin.

Termal macun ve fan temizliğini en son ne zaman yaptınız? Ve Monster'lerın çoğu modeli Clevo kasa olduğundan çok ısınıyor.

İlerleyen süreçlerde bir sıkıntı çıkarır mı böyle olması peki
Hayır bir şey olmaz, sadece dizüstünün hava çıkışlarını açık tutun yeter, altında boşluk olsun. En az 6 ayda bir ya da senede bir termal macun değişimi yapabilirsiniz, arada bir kasayı açıp fanlardaki tozları temizleyin bir de, dışarıdan çok toz biriktiğini görürseniz.

85 den yukarı çıkmıyorsa olmaz 85 ten yukarısı tehlikeli.
MSI'ın eski GF serisi kasaları 90-95 derecede çalıştırıyordu bazı modellerinde, 90 dereceyi aşırı aşmıyorsa sıkıntı yok.

Geri
Yukarı