Abra A5 v18.2 fişe takılı değilken oyun oynanmalı mı?

Cpt Price

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H MB
AMD Ryzen 5 5500 4.2 Ghz CPU
Sapphire Nitro RX 6700 10 GB GPU
XPG Gammix D30 2x8 GB RAM
Apacer AS2280P4 512GB SSD
Merhaba arkadaşlar Monster Abra A5 v18.2 aldım. Neredeyse ilk laptop deneyimim olacak. Merak ettiğim birkaç soru var:
Bilgisayarım fişe takı değilken LoL - CS gibi oyunları oynasam sorun olur mu? Zaten ofis moduna alıp öyle oyuna giriyorum.
Şarjı tamamen bitirmek sanırım sorun oluyormuş, yüzde kaça düştüğünde şarja takmalıyım?
Şarjda oynamak ömrünü azaltır mı?
Sorularımı cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Fişe takılı değilken. Güç modunu performansa alırsan performans kaybı yaşamazsın.
Şarjın azaldığında zaten fişe takın uyarısı karşına çıkacaktır. %10 gibi bir seviyede gelir uyarı.
Bütün piller gibi laptop pilleri de zamanla tükenir. Eğer pilinizin ömrünün uzun olmasını istiyorsanız. Sürekli laptop taşımıyorsanız ve sabit kullanıyorsanız. Kasayı açıp pili sökebilirsiniz.

Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Batarya ömrü illa azalıyor zaten ama pilde oynarsanız oyunlarda FPS kısıtlanır veya düşük performans gösterir. En iyi deneyim için prizde kullanılmalı yük gerektiren işlerde.

Ek olarak bu bilgisayarların pil kapasiteleri çok yüksek değil. Oyun için yapıldığı düşünülerek daha çok fişe takılı kullanılacağı hesaplanarak fiyat performans açısından. Ehh bir bataryası bulunuyor.
4 Adet monster laptop kullandım. v5 v6 v15 v17.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Son olarak tam 1 saattir pilde kullanıyorum, 36 dakika TFT, geri kalan zamanda da MS Edge'de takıldım. Güç tasarrufu aktif, parlaklık %35 seviyesinde şu an şarjım 30. Normal midir sizce?

Geri
Yukarı