Abra A7 ile R5 3600 sistem takas edilmeli mi?

bilbilm04

Picopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar.
Elimde Abra A7 var. 8 RAM ve 1 TB HDD daha eklenmiş versiyon. Masaüstü ile takas yapmak istiyorum. Teklif edilen cihaz aşağıda sizce mantıklı mı? Takasa girmemi önerir misiniz?

Gamepower intense X20 27 inç G-SYNC ve FreeSync özellikli Curved monitör 1 ms 165 Hz.
Gigabyte B450M S2H anakart.
Ryzen 5 3600 işlemci.
16 GB DDR4 3000 MHz RAM.
Gamepower Mythril 550W 80+ Plus ARGB kumandalı Gaming kasa.
1 TB 7200 RPM WD hard disk.
XPG Spectrix 256 GB RGB M.2 NVMe 3500 Mbps / 1200 Mbps SSD.
Great wall 2 fanlı RGB kule tipi işlemci soğutucu.
MSI RX 460 4 GB ekran kartı.

Ekran kartının çok düşük olduğunu biliyorum. Ama 5-6 ay idare ederse ve fiyatlar biraz düzelirse yükseltmeyi düşünüyorum.

Merhaba dostlar.
Elimde Abra A7 var. 8 RAM ve 1 TB HDD daha eklenmiş versiyon. Masaüstü ile takas yapmak istiyorum. Teklif edilen cihaz aşağıda sizce mantıklı mı? Takasa girmemi önerir misiniz?

Gamepower intense X20 27 inç G-SYNC ve FreeSync özellikli Curved monitör 1 ms 165 Hz.
Ryzen 5 3600 işlemci.
16 GB DDR4 3000 MHz RAM.

Ekran kartının çok düşük olduğunu biliyorum. Ama 5-6 ay idare ederse ve fiyatlar biraz düzelirse yükseltmeyi düşünüyorum.
Girilmez.

RX 460 bir süre idare eder ama ileride değiştirmeniz gerekir. Laptoptan masaüstüne geçin bence de. Laptoplarda ısınma sorunu çok. Fanı da olsa masaüstü daha çok zevk veriyor. Kendim laptop kullanıcısıyım, çok pişmanım masaüstü bir sistem toplamadığımı için.

Hayır, girmeyin. Birinin fiyatı hem aşağıda, hem kalitesiz parçalara sahip. İlla gireyim diyorsanız ben olsam üstüne para bile alırdım.

Merhaba dostlar.

Gamepower intense X20 27 inç G-Sync ve FreeSync özellikli Curved monitör 1 ms 165 Hz.
Ryzen 5 3600 işlemci.
16 GB DDR4 3000 MHz RAM.

Kasa, PSU ve erkran kartı ileride değişecekse alınır

Hangi Abra A7? Firma yıllardır A7 sürümleri sürüyor piyasaya GTX 950M'li A7 de var GTX 1650Ti'lı da. 7300 HQ işlemci mi, 10750H mi? Garantisi dolmuş bir A7 modeliyse düşünmeden takas ederdim ben. Yeni bir cihazsa garantisi dolmaya yakın elden çıkartıp kendin bir sistem topla. O dönemde piyasa da biraz durulmuş olur belki.

Teklif edilen kasa, sizin bilgisayarınızı karşılamıyor. Arkadaşın da dediği gibi PSU ve ekran kartı güncellemesine ihtiyaç duyacaksınız.
O monitöre de para vermem açıkçası. Kendi sisteminizin üzerine 2-3 bin TL alacaksanız düşünülebilir. Haricinde denk bir takas değil.

Hangi Abra A7? Firma yıllardır A7 sürümleri sürüyor piyasaya GTX 950M'li A7 de var GTX 1650Ti'lı da. 7300 HQ işlemci mi, 10750H mi? Garantisi dolmuş bir A7 modeliyse düşünmeden takas ederdim ben. Yeni bir cihazsa garantisi dolmaya yakın elden çıkartıp kendin bir sistem topla. O dönemde piyasa da biraz durulmuş olur belki.
Abra A7 diye bırakmış hocam.

Masaüstü versiyonda link gözükmedi şimdi mobilden bakınca gördüm. Çok üst seviye bir ürün değil ama ederi yine da o masaüstüne göre daha fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı