Abra A7 v11.4.3 performans testi nasıl yapılır?

muptekel

Picopat
Daha fazla  
İyi günler. Geçen günlerde sipariş ettiğim canavarı teslim aldım. Windows ve driver kurulumlarını bir tanıdığıma yaptırdım. Şu an kullanımdayım acaba hangi testleri yapmam lazım? Pek anlamıyorum yardımcı olacak varsa sevinirim. Hangi programları kullanıp teste sokmam lazım ve driverların güncelliğini nasıl kontrol edeceğim? Teşekkürler.

Bilgisaya Windows'u yükledikten sonra Windows Update üzerinden yapılacak güncellemeleri bekle, zaten Update genellikle eski sürücüleri yüklüyor. Sonrasında;
Bunları kurduktan sonra ihtiyacın olan başka bir sürücü kalmaz, hepsini kendi sitesinden indirmen gerekiyor linklerini bıraktım üstlerine. Sonrasında da Microsoft Store üzerinden Windows'un kendi programlarını güncellersen yapacağın başka bir işlem kalmayacaktır.

Ayrıca test için de PassMark'ın PerformanceTEST programını öneririm, bilgisayarını tepeden tırnağa test edip puanını gösterecektir. Diğer bilgisayarlarla kıyaslayarak anlayabilirsin durumunu.

Son düzenleme:
Bilgisaya Windows'u yükledikten sonra Windows Update üzerinden yapılacak güncellemeleri bekle, zaten Update genellikle eski sürücüleri yüklüyor. Sonrasında;
Bunları kurduktan sonra ihtiyacın olan başka bir sürücü kalmaz, hepsini kendi sitesinden indirmen gerekiyor linklerini bıraktım üstlerine. Sonrasında da Microsoft Store üzerinden Windows'un kendi programlarını güncellersen yapacağın başka bir işlem kalmayacaktır.
Çok teşekkürler aygıt yöneticisinden ekran kartı ve işlemciye sürücü güncelle dedim mevcut en güncel sürücü var dedi. İndirmiş sanırım windowsu kuran kişi. Monster kontrol mevcut şuan bilgisayarda. Işık sızmasını ve performans testlerini arıyorum şu an. Monster kontrolde normal takılıyorum şu an ekran kartı 49 işlemci 51 derece normal midir?
Furmark ile ekran kartını test edebilirsin. Prime95 ile işlemciyi test edebilirsin.
Teşekkür ederim bi indirip deneyeceğim.

Geri
Yukarı