Abu Dhabi GP Sıralama

Makaleler
12
Daha fazla  
20211212_120022.png

Yas Marina da sezonun son pole pozisyonu Verstappen'e gitti.

Redbull: Verstappen büyük bir farkla pole aldı. Perez de 3. olsaydı daha iyi olurdu ama 4. sıra kötü değil.

Verstappen'in medium lastiği yakması büyük bir hata ama bu yanık nokta yüzünden mediumdan vazgeçmeli enteresan. Yanık nokta oluştu diye lastik kullanılamaz duruma gelmişse durum vahim. Tek virajda yanık oluşturdu diye lastiğin tamamen bitmesi bana doğru gelmiyor bu kadar narin lastikler olduğunu sanmıyorum. Ben şöyle düşünüyorum pole alamayacaklarını düşündüler startta pist üstü konumu ele geçirmeye çalıştılar diye düşünüyorum. Çünkü bu hamlenin başka herhangi bir mantıklı yanını göremiyorum.

Mercedes: Lastikleri Hamilton istediği gibi ısıtamadı açıklamaları bu yönde. Pole bu yüzden kaçmış olabilir. Bugün lastik avantajı var ama. Bottas'ta da eski motor takılı bu kendisi için bir dezavantaj ama her ne olursa olsun aldığı sonuç kötü.

Ferrari: Yarış tempoları daha iyi. Sıralama sonuçları kötü değil, Leclerc daha iyi bir tur atabilirdi, son sektörde lastikleri ısındığı için turu geliştiremedi.

Mclaren: Norris çok iyi bir tur attı. Burası sevdiği bir pist. Ricardo yine çok kötüydü.

Ocon ve Tsunoda da çok iyi performans gösterdiler.

Vettel ve Alonso da trafiğin kurbanı oldular.

Son düzenleme:
Bugün şampiyonu tamamen stratejiler belirleyecek. Yanlış zamanda yapılan bir pit-stop bir tarafa şampiyonluğu getirirken diğer taraftan şampiyonluğu alabilir. Çok heyecanlı ve gergin bir yarış olacak. İki pilot arasında temas görmemek imkansız denilebilir.

Gerçekten adamın her kararında nasıl daha vasıfsız olunur diyorduk, her seferinde de bizi şaşırtmayı başardı.

O olay yaşanmasa bile Hamilton çok hızlı. Hafta boyunca hız saklamışlar gibi duruyor.

O olay yaşanmasa bile hatta Verstappen önde kalsaydı bile Hamilton bu hızla geçerdi.

O olay sadece fanboylar için koyu tartışma konusu olacak... Senna - Prost 89 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı