AC 2 fazla overrated mı?

Blondie

Decipat
Makaleler
1
Sizce öyle mi? Bence zamanına göre çok iyi oyun ama fazla abartılıyor gibi. İnsanlar fazla nostaljik davranıyor gibi geliyor bana. Bence Black Flag,Odyssey ve Origins çok daha iyi oyunlar ama sözde Assassin ruhuna uymadığı için sevmiyor çoğunluk. Bense keyif verip vermediğine bakıyorum. Bu arada lütfen mantığınızla tartışın fanboyluk yapmayın.

Çünkü hikaye olarak bakıyor çoğu oyuncu. Şahsen bende AC 2 ve devam serisini en iyi olarak görüyorum. Hikaye olarak son çıkan AC oyunları tatmin etmiyor. Yaptığım görevler tamamen tekrara düşüyor. Bence canlı olmayan büyük bir harita boş boş koşturmaktan başka bir işe yaramıyor. Örneğin Witcher 3 mesela açık dünya fakat hikaye ve savaş mekanikleri bana kalırsa çok çok daha iyi. AC 2 serisindeki hikayeyi, hikaye sunumunu yeni oyunlarda yapamadıklarını düşünüyorum.

Bence haklısınız. Asıl sebebin insanların serinin ilk oynadıkları oyunu olması olduğunu düşünüyorum. Sonrasında birçoğu kişinin yeni oyunları kaldırmayan bilgisayara sahip olması da cabası. Benzer örnekleri çok. NFS serisinde Most Wanted, GTA serisinde San Andreas, FIFA/PES bilmem kaç (Oynamadığım için en sevilenini bilmiyorum), CoD serisinde de böyle bir oyun mevcut. Başka örnekleri de vardır.
Önceki oyunları çoğu oynamıyor bile. İlk göz ağrım deyip yıllarca bağırlarına basıyorlar.

Overrated değil serinin gördüğü en iyi hikaye AC2'de Brotherhood'da ortalama üstü bir hikaye sunuyor ama Revelations oynamaya bile değmez yarıda bıraktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı