Çözüldü AC: Brotherhood Ubisoft Launcher'da açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Brksyg

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu Ubisoft'un launcherından indirdim, fakat oyunun ilk başlatma gerekli dosyaları indirdikten sonra bir türlü başlayamayan bir loading ekranı karşıma çıkıyor, asla oyun başlamıyor her şey denedim, temiz kurulum vs. Ubisoft'a ticket attım onlarda pek anlayamadı. Ne gibi sorunlar olabilir? Windows 10 kullanıyorum. Ekran fotosu ekte.

Ekran görüntüsü 2021-06-22 172235.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İnternette "Saves" klasörü olmadığında bu tarz sorunların olabileceği söylenmiş. Oranın olup olmadığını kontrol eder misiniz? Yoksa da kendiniz oluşturun.

C:\Users\<Kullanıcı Adınız>\Saved Games\Assassin's Creed Brotherhood\Saves

Yine olmazsa oyunu dosya konumundan yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
Hocam ilk defa böyle bir sorun gördüm. @Enes3078 yardımcı olur.

İnternette "Saves" klasörü olmadığında bu tarz sorunların olabileceği söylenmiş. Oranın olup olmadığını kontrol eder misiniz? Yoksa da kendiniz oluşturun.

Yine olmazsa oyunu dosya konumundan yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm
Bu hatanın aynısı Black Flag oyununda başıma geldi hiçbir şekilde çözemedim. Eğer çözülürse diye buraya yorum bırakıyorum.

Black Flag de aldım, yakın zamanda Ubisoft indirimleri oldu, 110 lira falan harcadım, yani o diğer AC oyunlarada olursa sıçtık.

İnternette "saves" klasörü olmadığında bu tarz sorunların olabileceği söylenmiş. Oranın olup olmadığını kontrol eder misiniz? Yoksa da kendiniz oluşturun.

Denerim hocam, ama bunu bende gördüm, sanırım olmamıştı. Silmiştim oyunu tekrar indiriyorum denerim bunu da.

Uyumluluk sorunu olabilir hocam. Eski bir oyun sonuçta Windows 7 uyumluluk modu ile deneyebilirsiniz.

Denerim hocam.

İnternette "saves" klasörü olmadığında bu tarz sorunların olabileceği söylenmiş. Oranın olup olmadığını kontrol eder misiniz? Yoksa da kendiniz oluşturun.

Dostum bu yaptığın yöntemi aynı şekilde yaptım ve sonradan da hatırladım zaten çok oyun vardı bende yer kaplamasın hesabı bu yoldaki dosyayı silmişim, tek tek yeni klasör yap isim ver şekilde iç içe gittim, oyunum açıldı direkt, Ubisoft ticketla çözemedi aga, thank you, adamsın.

Bu hatanın aynısı Black Flag oyununda başıma geldi hiçbir şekilde çözemedim. Eğer çözülürse diye buraya yorum bırakıyorum.

Kanka oldu, adamın yaptığı yöntemle açıldı oyunum.

Son düzenleme:
Dost bu yaptığın yöntemi aynı şekilde yaptım ve sonradan da hatırladım zaten çok oyun vardı bende yer kaplamasın hesabı bu yoldaki dosyayı silmişim, tek tek yeni klasör yap isim ver şekilde iç içe gittim, oyunum açıldı direkt, Ubisoft ticketla çözemedi aga, thank you, adamsın.

Çözüldüyse ne mutlu size hocam 🙂 Bir sorun olduğu belliydi, ben de ilk defa böyle bir sorun gördüm. Ben de AC serisini Steam'den almıştım. Odyssey hariç seriyi 1 ayda bitirmiştim. İyi oyunlar 🙂

Çözüldüyse ne mutlu size hocam 🙂 bir sorun olduğu belliydi, ben de ilk defa böyle bir sorun gördüm. Ben de AC serisini Steam'den almıştım. Odyssey hariç seriyi 1 ayda bitirmiştim. İyi oyunlar 🙂

Sana da teşekkürler çözüm sağlayan adamı etiketlediğin için kardeşim. Sana da iyi oyunlar. Bende de Valhalla hariç hepsi kütüphanede satın aldım Unity, Rogue falan yok sadece ama 1 ayda bitiremem ben. :)

Benim yaşadığım sorun bu şekilde çözülmedi fakat çözümün buldum. Bu sorunu ve çözümünü buraya bırakayım belki birisine yardımı dokunur.

Sorun: Black Flag oyununa Steam veya Uplay üzerinden girmeye çalıştığım zaman hiç tepki vermiyordu oyun, herhangi bir hata mesajı falanda vermiyor.

Çözüm: Oyunun dosyalarına gidip oyunu açmayı çalıştığım zaman uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatasını verdi. Kısacası bilgisayarımda olması gereken bir kaç DLL eksik fakat Steam üzerinden başlat dediğimde böyle bir hata almadığım için bu hatayı bulmam baya zamanımı aldı. Bunun çözümü Xinput ve msvcp100 adlı DLL araçlarının eksik olmasından dolayı kaynaklanıyormuş. Bu DLL internet üzerinden indirip gerekli yerlere attığınızda oyununuz açıklacaktır.

Geri
Yukarı