AC Odyssey ne kadar zamanda bitirilir?

Dostum oyun ne kadar zamanda biter ve oynamasına değer mi diyorsan zaten oynarken zevk almıyorsundur. Oynamadan da olurmuş. GTA 5'i PS4'te 1 yılda bitirdim daha kısa sürede biter miydi? Elbette. Ama her oyuna girişimde oynamak isteyerek girdim. Sıkılana kadar oynayıp çıktım. Tarla sürer gibi kaç saatte bu tarlayı sürerim, sürersem iyi mahsul verir mi gözüyle bakarsan oyun oynamanın zevkini yaşayamazsın.

Hocam bir süre sonra hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor insana. Ve bu parayı hak eder mi bilmiyorum ama bu kadar uzun olması oyunun oyuncu kitlesini sıkmış durumda.
Yani 70 saat oynamış ve oyunu yarıda bırakmış biri olarak söylüyorum. Her şeyi tamamlayarak gidersen 120 veya 150 saat bir oynanış sunuyor. Lakin oyun aşırı derecede tekrar içeriyor. Keşke 50 saat bir oynanış olsaydı ve görevler anlamlı olsaydı, çok daha iyi olurdu. Bir zamandan sonra çok fazla sabır istiyor oyun. Ve kendi kendine ben oyun mu oynuyorum yoksa işkence mi çekiyorum demeye başlıyorsun. Yani en azından bana böyle oldu.

Hocam kaç Level'de bıraktınız? Şu an 15. Level'e geldim ve şimdiden sıkılmaya başladım yarıda bırakmakta istemiyorum ama cidden dediğiniz gibi işkenceye dönüşüyor bir süre sonra sizce devam etmeye değer mi?
Oyundaki birçok içeriği boşlarsan 50-60 saatte bitirirsin. Normalde 40-45 saate bitirilebilir ama Origins'te olduğu gibi ana görev için level kasman gerekiyor, bunun için de her türlü bulaşman lazım yan içeriklere.
Hocam içeriği boşlayarak ilerleyemiyoruz ki bir görev yapıyorsunuz yanında 3 tane saçma sapan yan görev yapman lazım ki 1 bölüm ilerleyebilesin.

Son düzenleme:
Hocam kaç Level'de bıraktınız? Şu an 15. Level'e geldim ve şimdiden sıkılmaya başladım yarıda bırakmakta istemiyorum ama cidden dediğiniz gibi işkenceye dönüşüyor bir süre sonra sizce devam etmeye değer mi?

Hocam şimdi Witcher 3'ü 3 kere bitirdim. Witcher'da sıkan yerler oldu mu dersen oldu. Ama oyun sürekli bir sürpriz verdiği için sıkıldığınız anda sürekli sizi oyuna bağlıyabiliyor. Fakat AC'de ise oyun size gel kardeşim sana bak şunu göstereceğim daha bende neler var havası vermiyor. Mesela o özel mitolojik canavarları hala göremedim. İnsan bare 1 tanesini öne koyar ki oyuncular sıkılmasın. Oyunda duygu aktarımını tetikleyecek müziklerde çok az. Yani AC çok güzel grafiklere ve oynanışa sahip ama içerik olarak çok tekrara düşen ve çok üzerinde düşünülmemiş bir oyun. Potansiyeli çok fazla fakat adamlar sanki oyunun sadece grafik tarafına çalışmışlar. Yani bunlar sadece benim fikrim. Level'imi hatırlamıyorum ama ben dahi her oyunda her detayı bitirmeye çalışan ve kolay kolay oyunu yarıda bırakmayan biri olarak söylüyorum ki yan görevleri salmıştım. Sadece ana göreve odaklandım 60 saatten sonra fakat onu bile galiba 7.bölümde sonlandırdım. Oyun çok büyük ama boş geldi bana. Tabi ki bunlar benim görüşlerim. Belki sen sevebilirsin.

%95 bitirme ile 120 saat oynadım. Bu %95'in ne olduğunu anlayamadım hiç. Yan görevlerim çok az kaldı ve %5'ten azdır etkisi. Sizin ana görevleri tamemen bitirmeniz, yan görevleri tamamen bitirmeniz, haritadaki her yere gitmeniz ve her etkinliği yapmanız durumunda DLC'ler ile birlikte 150-160 saati bulacaktır. Ana hikâye DLC'siz 54 saat sürmüştü benim. Doya doya oynamıştım.

Sadece ana hikaye 50 saat, yan hikayeler ile 70 saat, DLC'ler ile birlikte 150 Saat.

65 saatte bitirdim ben. Oyunu bitirince bir süre oyun oynayamadım... Tekrarlama o kadar fazla var ki oyunlara başlamaya korktum

Arkadaşlar selam. AC Odyssey satın aldım 14 Level'a geldim fakat sürekli aynı şeyler dönüp duruyor gibi hissediyorum. Sürekli kaleyi fethet yüzbaşını öldür hazineyi yağmala vs. gibi. Sizce oyun ne kadar zamanda biter ve bu kadar oynanışa değer mi? Teşekkürler.

Bu nedenle 21. saatte bıraktım ben. Görevler tekrar ediyor ve sıkıcı. Ancak atmosferi gerçekten keyifli.

Hikâye açısından ileride senin yaptığın seçimler yüzünden sürprizler yaşanacak ve bitirdiğinde iyi ki oynamışım diyeceksin. Sadece ana görevlere odaklanma keşfedip kartal görüş noktalarını senkronize et ben 53 saatte 53 level olduğumda oyun bitmişti ama mesela benim levelim 15 ana görev için 17 gerekiyor, ben gidip 20 level olunca o görevi yapıyodum keşiflere çıka çıka ve hikaye sunuşuna kendimi kaptırarak oyunun içinde kaybolmuştum ve bana her yer farklı geliyordu, her level atladığımda başka kozmetikli zırhlar giydiğim için kendimi sürekli gelişiyor hissediyordum. Dediğim gibi oyunun hikayesinde süprizler dolu ve oynanmaya değer bir oyun. Ben 150 TL'ye almıştım gerçekten 150 değil 200 TL'yi hak edecek bir oyun olduğunu düşünüyoum.

Oyunda an itibarıyla tam 39 saati geride bırakmış durumdayım. Ubisoft Connect oyun verilerime göre oyunun daha %55'lik kısmı bitmiş gözüküyor. O 30-35 saatte bitiyor diyen arkadaşlar nasıl bitirdi şaşırıyorum. Sadece ana görevlere odaklanıp akıp gitmek istesen bile seviyen yetersiz kalıyor ve ister istemez yan görevleri bolca oynaman gerekiyor.

Şu fark var ki ben diyalogları da okuyarak hikayeyi öğrenerek ilerliyorum. Biraz zaman kaybı yaşatıyor bana ister istemez ama okumamış olsam bile yine en en kötü ihtimalle 30 saati görürdüm.

Asıl hikayeyi bitirmek için yan görev falanda yapman lazım yani en az bir 45 saat oynaman lazım ben toplam 135 saat oynadım DLC'lerle birlikte.

Oyunda an itibarıyla tam 39 saati geride bırakmış durumdayım. Ubisoft Connect oyun verilerime göre oyunun daha %55'lik kısmı bitmiş gözüküyor. O 30-35 saatte bitiyor diyen arkadaşlar nasıl bitirdi şaşırıyorum. Sadece ana görevlere odaklanıp akıp gitmek istesen bile seviyen yetersiz kalıyor ve ister istemez yan görevleri bolca oynaman gerekiyor.

Şu fark var ki ben diyalogları da okuyarak hikayeyi öğrenerek ilerliyorum. Biraz zaman kaybı yaşatıyor bana ister istemez ama okumamış olsam bile yine en en kötü ihtimalle 30 saati görürdüm.

Hocam Level'imi arttırıp Odyssey'i de originside öyle bitirdim. Her dk Level atlayıp düşmanlarım da aynı Level gelecekse zaten Level atlamanın bir mantığı yok. Üstüne bir de sürekli aynı Level'lere ölmekten sıkılmıştım. Valhallaya aynı yöntemi uygular mıyım bilmiyorum ama onda da Level atladıkça oyun zorlaşacaksa onda da yaparım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı