AC: Odyssey neden çok sevilmedi?

Furkan Cavuslu

Centipat
Katılım
8 Eylül 2020
Mesajlar
3.640
Makaleler
3
Çözümler
7
Yer
Azula
Ben oyunu çok sevdim.
Tam istediğim gibiydi. Sınırsızdı sanki oyun. Sürekli birbirini tekrar eden yan görevler ile birlikte 300 saat sürecek sanırım :D.
Oyunun hikayesinin yarısındayım henüz. Şu ana kadar grafiklerini ve oynanışını sevdim. Kombatları idare eder.
Optimizasyonu o kadar da kötü değil. Ortalama bir oyun optimizasyonu işte. Sistem gereksinimleri yüksek bir oyun zaten. Grafik kartı yanında işlemciye de abanan bir oyun.
 

Farmsteader

Decapat
Katılım
24 Aralık 2018
Mesajlar
888
Çözümler
2
Kim dediyse halt etmiş. Bence en iyi AC oyunu Odysseydir. 6 ay oynadım, tüm haritayı %100 açtım, görevleri bitirdim. Hergün 2 saatimi ayırıyordum ve çok güzeldi.
 

Sedat Poyraz

Hectopat
Katılım
16 Ekim 2017
Mesajlar
365
Ne Odyssey ne de Origins optimizasyon olarak berbat oyunlar. İmzamdaki sistemimde resmen adam akıllı oynayamadım. Grafikleri düşürüyorum en küçük kasaba veya pazarda bile 40 30 FPS ler görülüyordu.
 

Onur Akgül

Hectopat
Katılım
16 Ekim 2015
Mesajlar
602
AMD tarafında şehir içinde düşük GPU kullanımı oluyor maalesef. Daha çözebilmiş değilim. Asla kötü değil oyun hikaye anlamında diğer oyunlara kıyasla bir tık daha yetersiz o kadar.
 
KS
Rushing

Rushing

Picopat
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
697
Çözümler
1
Teşekkür ederim hepinize. Bakalım oyun beni nasıl etkileyecek :)
 

Ali Bilgin

Centipat
Katılım
18 Ocak 2020
Mesajlar
622
Çözümler
2
Güzel bence yan görevlere dahi adamlar animasyonlara kasmışlar daha canlı duruyor en azından Origins'teki vücut felci geçirmiş gibi konuşmuyorlar. Skill ağacı geniş bir sürü özellik kazanıp oynayış şekillenebiliyor ve gelişiyor. Hikaye falan tırt zaten fakat RPG olarak başarılı bence vuruş hissi de olsaydı çok daha güzel olabilirdi ama ortalamanın üzerinde bence Origins ve valhalla'dana kesinlikle daha iyi.
 
Yukarı