AC: Odyssey neden çok sevilmedi?

Ben oyunu çok sevdim.
Tam istediğim gibiydi. Sınırsızdı sanki oyun. Sürekli birbirini tekrar eden yan görevler ile birlikte 300 saat sürecek sanırım :D.
Oyunun hikayesinin yarısındayım henüz. Şu ana kadar grafiklerini ve oynanışını sevdim. Kombatları idare eder.
Optimizasyonu o kadar da kötü değil. Ortalama bir oyun optimizasyonu işte. Sistem gereksinimleri yüksek bir oyun zaten. Grafik kartı yanında işlemciye de abanan bir oyun.

Kim dediyse halt etmiş. Bence en iyi AC oyunu Odysseydir. 6 ay oynadım, tüm haritayı %100 açtım, görevleri bitirdim. Hergün 2 saatimi ayırıyordum ve çok güzeldi.

Ne Odyssey ne de Origins optimizasyon olarak berbat oyunlar. İmzamdaki sistemimde resmen adam akıllı oynayamadım. Grafikleri düşürüyorum en küçük kasaba veya pazarda bile 40 30 FPS ler görülüyordu.

AMD tarafında şehir içinde düşük GPU kullanımı oluyor maalesef. Daha çözebilmiş değilim. Asla kötü değil oyun hikaye anlamında diğer oyunlara kıyasla bir tık daha yetersiz o kadar.

Güzel bence yan görevlere dahi adamlar animasyonlara kasmışlar daha canlı duruyor en azından Origins'teki vücut felci geçirmiş gibi konuşmuyorlar. Skill ağacı geniş bir sürü özellik kazanıp oynayış şekillenebiliyor ve gelişiyor. Hikaye falan tırt zaten fakat RPG olarak başarılı bence vuruş hissi de olsaydı çok daha güzel olabilirdi ama ortalamanın üzerinde bence Origins ve valhalla'dana kesinlikle daha iyi.

Teşekkür ederim hepinize. Bakalım oyun beni nasıl etkileyecek :)

Grafik ayarlarını yaparken Volumetric clouds ayarını Low'ya da mediumda tutmayı unutma. O ayar aşırı dengesiz ve FPS'ini garip bir şekilde düşürüyor.
Koyunu yanlışlıkla hortlatmışım... Eski açıldığını fark etmemişim. Belki yeni başlayacak olanlar görür de bir faydamız dokunur. :(

Optimizasyon berbat.
Evet optimizasyonun berbat olduğunu öğrendim. Valhalla'da 80FPS alıyorum en yüksek ayarlarda Odyssey'de 40FPS alıyorum.
Grafik ayarlarını yaparken Volumetric clouds ayarını Low'ya da mediumda tutmayı unutma. O ayar aşırı dengesiz ve FPS'ini garip bir şekilde düşürüyor.
Koyunu yanlışlıkla hortlatmışım... Eski açıldığını fark etmemişim. Belki yeni başlayacak olanlar görür de bir faydamız dokunur. :(
Bakayım o ayara, bende nasılmış teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı