AC Odyssey vs. AC Origins

Origins güzel bir hikayeyle başlıyor olsa da, oyunun ilk 20-30 saatinden sonrası pek çeşitlilik barındırmayan ve hemen hemen her yaptığınız görevin birbirinin tekrarı gibi olduğu bir oyun. Ayrıca dövüş mekanikleri de yetersiz gelmişti bana ama 'Nightmare' zorluğunda oynayanlar daha iyi bir deneyim sunduğunu söylüyordu. Originse pek ısınamadım bu sebeplerden.

Odyssey ise çok daha fazla çeşitlilik barındıran ve kaliteli dövüş mekanikleri, ana görevler, açık dünyada yapılması gereken yan görevler ile daha iyi bir oyun deneyimi sağlıyor diye düşünüyorum. Origins'i bir daha oynar mıyım bilemiyorum ama Odyssey en yakın zamanda tekrar oynayacağım oyunlar listesinde.

Bunlara ek olarak, 'How long to beat' sitesine girerseniz Origins ve Odyssey'in ortalama ne kadar sürede tamamlandığını görebilirsiniz, oyun deneyimi kalitesini de hesaba katınca ben Odyssey derim.

Odyssey'i bitirdim Origin'si de dün bitirdim. İlk Odyssey oynamıştım ilk 40-50 saat bayağı güzel geçiyordu her gün 3-4 saat oynuyordum fakat o 40-50 saat sonrası aşırı baydı sebebi harita aşırı aşırı büyük tüm yan görevler neredeyse aynı Origins'te de öyle aslında ama eski AC serilerine Origins daha çok benziyor bir de atmosferi bana daha çekici geldi açıkçası sebebi mısır daha farklı geldiği için olabilir Odyssey de güzel haritası var ama bence mısırda at sürüp piramitleri seyretmek kesinlikle daha keyifliydi. Bu arada Origins suikastçilerin ortaya çıkış hikayesini anlatıyor bence o açıdan da konusu daha güzeldi.

Geri
Yukarı